Земля

Вчені виступають проти першої в світі ферми з вирощування восьминогів

На думку дослідників і захисників природи, восьминоги – дуже розумні істоти, здатні відчувати біль і емоції, тому їх не можна вирощувати для вживання в їжу.

Група британських експертів провела понад 300 наукових досліджень і прийшла до висновку, що восьминоги набагато більш «розумні істоти», ніж передбачалося раніше. Вони навели “переконливі наукові докази” того, що восьминоги можуть відчувати задоволення, хвилювання і радість, а також і біль і навіть страждання.

Вчені заявили, що вони “переконані, що вирощування восьминогів для вживання в їжу неможливо” і що британський уряд “міг би розглянути питання про заборону на імпорт вирощуваних восьминогів” в майбутньому.

За BBC, щорічно в світі виловлюється близько 350 000 тонн восьминогів, що більш ніж в 10 разів більше, ніж в 1950 році. На цьому тлі гонитва за розкриттям секрету розведення восьминогів в неволі триває вже кілька десятиліть. Розводити восьминогів складно – їх личинки харчуються тільки живим кормом і потребують ретельно контрольованого середовища.

Іспанська багатонаціональна компанія Nueva Pescanova (NP), оголосила, що влітку 2022 року почне вирощувати восьминогів, і буде готова продавати їх вже в 2023 році.

За PortSEurope, комерційна ферма NP буде недалеко від порту Лас-Пальмас на Канарських островах.

Повідомляється, що ферма вироблятиме 3 000 тонн восьминогів на рік. Компанія заявила, що це допоможе зупинити вилов восьминогів з дикої природи.

Nueva Pescanova відмовилася розкрити будь-які подробиці того, в яких умовах будуть міститися восьминоги, незважаючи на численні звернення вчених. Розмір акваріумів, їжа, яку вони будуть їсти, і спосіб знищення — все це залишається в секреті.

Ці плани засудила міжнародна група дослідників як “етично і екологічно необгрунтовані”. Організація, яка проводить кампанії та лобіює захист тварин “співчуття у світовому сільському господарстві“(CIWF) написала урядам кількох країн, у тому числі Іспанії, із закликом заборонити цю кампанію.

“Ці дивовижні тварини. Вони самотні і дуже розумні. Тому поміщати їх у порожні резервуари без когнітивної стимуляції – для них це неправильно”, – заявила менеджер з досліджень CIWF доктор Олена Лара.

Якщо ферма восьминогів дійсно відкриється в Іспанії, вирощені там тварини не отримають захисту відповідно до європейського законодавства. Восьминоги, як і інші головоногі безхребетні, вважаються розумними істотами, але закон ЄС, що стосується захисту сільськогосподарських тварин, застосовується тільки до хребетних. Крім того, згідно з CIWF, нині не існує науково підтвердженого методу їх гуманного забою.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button