Земля

Учені назвали 5 гігантських доісторичних ссавців

Вчені склали ТОП-5 доісторичних ссавців, які відрізняються гігантськими розмірами. Після вимирання динозаврів, що сталося близько 65 млн років тому, фіксується збільшення різноманітності інших видів тварин.

Величезні родичі сучасних слонів – мастодонти, ходили по землі понад 15 мільйонів років тому. Вони належать до роду маммутів. Першим доказом існування цього виду став зуб, який був виявлений в 1705 році в Нью-Йорку. Ця невелика частинка важила приблизно 2 кг. У мастодонта були гострі зуби, а його бивні відрізнялися глибокою кривизною і великою довжиною. Ці травоїдні тварини мали висоту близько 4,2 метрів і важили 7 тонн. Парацератеріум, родич носорогів, не мав роги, але завдяки довгій шиї і довжині тіла до 9 метрів він міг дотягуватися до зелені на деревах. Вага до 20 тонн робить парацератеріума найбільшим наземним ссавцем, відомим людині.

Інший гігантський родич носорога – еласмотерій, мав величезний ріг на маківці голови. Вважається, що він жив у пізньому пліоцені і вимер під час льодовикового періоду.

Великими розмірами також відрізнявся степовий мамонт з вагою більше 10 тонн. Як травоїдний, він харчувався тундровою травою і використовував свої бивні, щоб згрібати сніг. Титанотипопус є далеким родичем сучасних верблюдів, але був набагато більший, мав ікла і важив не менше тонни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button