Здоров'я

Голковколювання не допомагає при болях в колінах

Голковколювання не ефективне при хронічних болях в колінах, до такого висновку дійшли вчені у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі JAMA.

Вчення про акупунктурні точки є однією з найважливіших складових частин Традиційної Китайської Медицини. Точки акупунктури – це такі точки на тілі, вплив на які призводить до поліпшення стану окремих органів за рахунок балансування енергії Ци.

foto_cikavosti_13.10.2014-014

Люди використовують голковколювання для полегшення болю і лікування певних захворювань. Сьогодні голковколювання широко застосовується для допомоги пацієнтам, які відчувають болі в колінах.

Читайте також: Декілька простих засобів, щоб поліпшити загальний стан здоров’я

Фахівці з Університету Мельбурна в Австралії вирішили перевірити, чи дійсно голковколювання може допомогти людям знизити дозу, а то й зовсім відмовитися від болезаспокійливих препаратів при хронічних болях в спині.

Вони залучили до експерименту групу людей старше 50 років, що страждали від болю в коліні – від помірних до сильних. У загальній складності, процедури голковколювання проходили 282 особи, яких учені розділили на три групи.

У першій групі учасникам проводили традиційну акупунктуру, у другій групі – лазерну, а в третій – псевдолазерну, тобто по суті не робили нічого, щоб перевірити ефект плацебо. Сеанси акупунктури проводилися протягом трьох місяців двічі на тиждень.

Як виявилося, результативність використання псевдолазерної акупунктури точно така ж, як і при звичайному голковколюванні. А значить, ця методика не дає жодного ефекту і буває дієвою тільки в тому випадку, коли людина знижує рівень болю просто за рахунок самонавіювання.

“Після проведення лікування стан здоров’я пацієнтів їх усіх трьох груп залишився однаковим – скільки-небудь значного поліпшення не було зазначено в жодної людини”, – коментують автори роботи.

Багато хворих і лікарів виявляють інтерес до нетрадиційних методів лікування. Однак у більшості випадків відсутні наукові підтвердження їх ефективності.

Читайте також: Чому ми «хрустимо» суглобами? Чи небезпечно це?

Учені нагадують, що для профілактики захворювань суглобів необхідно дотримуватися режиму харчування, вести фізично активний спосіб життя, уникати тривалого переохолодження, різких і важких фізичних навантажень, що призводять до травми. У весняний та зимовий період приймати вітаміни і амінокислотні комплекси.

Натхнення: medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button