Всесвіт

Вибухи небезпечних метеоритів це не випадковість, а закономірність

Новий аналіз показав, що поява потужних метеорів, схожих на цей, що промчав в лютому 2013 року над Челябінськом, не можуть бути абсолютною випадковістю.

Брати Карлос і Рауль де ла Фуенте Маркос (Carlos, Ra?l de la Fuente Marcos) з Мадридського університету вивчили дані інфразвукових датчиків, які були розроблені для виявлення ядерних вибухів на Землі. Вони зареєстрували в період між 2000 і 2014 роками 26 вибухів від метеорів, що сталися в атмосфері і по енергії еквівалентних одній кілотонн тротилу. Також сім випадків були вивчені за допомогою існуючої наукової літератури.

foto_cikavosti_13.10.2014-016_resized

Як виявилося, кілька вибухів сталися майже підряд протягом декількох днів, причому не тільки в один рік. Наприклад, метеорит Челябінськ впав 15 лютого 2013, в той час як 18 лютого 2000 над Південно-Китайським морем також був зафіксований метеорит, причому майже на тій же широті.

Читайте також: Астероїди-хулігани несуть загрозу для Землі

Іспанські вчені визнають, що кількість розглянутих ними метеоритів не настільки широка, але статистичний аналіз показує: швидше за все, це не просто випадкові події, а сезонний пік вибухонебезпечних метеоритів.

У південній півкулі сезонний пік простежується з вересня по грудень. У північному ж події, здається, рівномірно розподілені протягом року, хоча деякі здаються також взаємопов’язаними.

Любителі нічного неба і, звичайно ж, самі вчені вже давно знають про існування сезонних метеорних потоків, що є по своїй суті шматками комет, що увійшли в атмосферу Землі і згорілих в ній. Однак потоки вибухаючих метеорів можуть брати початок з більш масштабних об’єктів, наприклад, це можуть бути залишки великих астероїдів, розірваних гравітаційними зустрічами з іншими мешканцями Сонячної системи (такими, як Юпітер), або ж об’єкти з поясу астероїдів, який регулярно проходить в безпосередній близькості від шляху нашої планети.

На жаль, важко проаналізувати метеоритний матеріал двох потенційно пов’язаних вибухів: у багатьох випадках після падіння космічного гостя не вдається знайти на землі зразки породи, що прилетіла з “небес”. Однак автори наукової роботи сподіваються, що їх дослідження надихне інших вчених на подальше вивчення існуючих метеоритів.

“Наше дослідження засноване на досить невеликій вибірці: на щастя, відносно великі небесні тіла падають на Землю не так часто, – коментує Карлос де ла Фуенте Маркос. – Проте хотілося б, щоб воно породжувало інші міждисциплінарні дослідження, які в кінцевому рахунку допоможуть всім нам краще справлятися з викликаними такими явищами проблемами “.

Читайте також: Вчені запускають систему відстеження небезпечних астероїдів

Незважаючи на те, що скептики вважають дослідження не надто повним, вони відзначають важливість гіпотези сезонної закономірності, запропонованої іспанцями. Падіння метеорита може привести до загибелі в середньому від 1000 до 100 тисяч осіб. Хоча падіння Челябінського метеорита в 2013 році не забрало жодного життя, теоретично воно могло вбити приблизно 10 людей, а прогнозування подібних ризиків є важливою частиною досліджень.

Натхнення: vesti.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button