Здоров'я

Гонконгські вчені відкрили супербактерію, яка вбиває людей

Нещодавно дослідники з Гонконзького політехнічного університету оприлюднили результати дослідження нової стійкої супербактерії, яка може викликати невиліковні інфекції у здорових людей, пише XinhuaNet.

Супебактерія отримала назву ST11 Klebsiella pneumoniae. У лютому 2016 року Чень Шен, професор Гонконзького політехнічного університету, провів дослідження з фатальним спалахом пневмонії у лікарні Університету Чжецзян. У дослідженні брали участь п’ять пацієнтів, що перенесли операції з множинним травм. Всі вони заразилися і померли від септицемії і множинної органної недостатності.

Було встановлено, що причиною смерті цих п’яти пацієнтів є штам Klebsiella pneumoniae (CRKP), що належить до STK-типу CRKP, найбільш поширеного і штаму CRKP в Азії. ST11 CR-HvKP можна легко виявити методом полімеразної ланцюгової реакції, орієнтованої на специфічні гени стійкості і вірулентності.

Штами нової супербактерії не тільки заражають легені і викликають пневмонію, але також проникають в кровотік і інші внутрішні органи. Через його гіпервірулентність і фенотипову стійкість до звичайних антибіотиків штами ST11 можуть спричиняти невиліковні і смертельні інфекції у відносно здорових людей з нормальним імунітетом.

Новий штам має поверхню, яка, за словами Чень Шена, дозволяє їм прилипати до різних матеріалів, наприклад, до поверхонь медичних пристроїв, труб і обладнання у відділенні інтенсивної терапії. Передача від людини до людині також може бути можлива, головним чином, у лікарнях.

Поширеність штамів ST11 CR-HvKP в Гонконзі в даний час невідома, але аналіз послідовності генома Klebsiella pneumoniae показав, що поширення CR-HvKP відбулося у всьому світі, повідомляють дослідники.

Кнопка «Наверх»