Здоров'я

Вуглеводи, які потрібні організму: їх кращі джерела

Не варто прагнути до виключення вуглеводів з харчування, ці речовини є важливими компонентами здорового харчування. Одними з кращих їх джерел є продукти, багаті клітковиною.

Більшість популярних методів схуднення рекомендують скорочувати споживання вуглеводів в обмін на хороші жири і білки. На цьому шляху багато доходять до того, що практично перестають вживати вуглеводи або зводять їх кількість до граничного мінімуму. Між тим, саме їжа, збагачена вуглеводами, ефективно зміцнює здоров’я внаслідок своєї здатності поліпшувати стан кишкової мікрофлори, від якої залежать багато аспектів здоров’я.

Вуглеводи: які небезпечні? Вуглеводи можна знайти в різних видах їжі. Деякі з них сильно перероблені – на розум приходять цукор, білий хліб, макарони та інші вироби з білого борошна. Водночас багаті вуглеводами бурий рис, овес і бобові – одні з кращих продуктів здорового і дієтичного раціону. Але між названими джерелами вуглеводів є різниця. Вуглеводи в оброблених харчових продуктах і продуктах з низьким вмістом клітковини дуже швидко засвоюються організмом і тому викликають різке зростання рівня цукру в крові. Постійно високий цукор в крові провокує метаболічні порушення, що ведуть до переїдання, збільшення ваги, діабету.

«Хороші» вуглеводи. Вуглеводна їжа, яка багата клітковиною, не впливає на рівень глюкози в крові подібно до оброблених вуглеводів.

По суті, сама клітковина, харчові волокна – це вуглевод, який необхідний для здоров’я кишківника.

Харчові волокна проходять через тонкий кишечник без перетравлення, вони руйнуються хорошими бактеріями в товстій кишці. Така особливість робить ці волокна захисниками від багатьох небезпечних захворювань, таких як колоректальний рак, хвороби серця, інсульт і діабет 2 типу.

На думку вчених, травна система потребує клітковину для підтримки свого здоров’я. Клітковина забезпечує різноманітність кишкової мікробіоти. Цільні зерна, які багаті бета-глюканами, сприяють зростанню бактерій. Бета-глюкан, що містяться у вівсі і ячмені, як було доведено, допомагають знизити рівень холестерину в крові.

Вуглеводні продукти містять важливі мікроелементи. На додаток до волокон насичені вуглеводами продукти забезпечують організм багатьма важливими мікроелементами. Наприклад, вітамін В, який підтримує гарний стан очей, нервової системи та шкіри. Також вуглеводні продукти містять магній, селен і цинк, які є важливими мінералами, необхідними для різних процесів організму.

Картопля як джерело вуглеводів: так чи ні? Дослідження вчених з Університету Тафтса, яке проводилося в 2017 році, показало, що вуглеводи з цільного зерна покращують імунні реакції і поповнюють корисні кишкові бактерії. Але вуглеводи, що містяться в картоплі і деяких продуктах, при приготуванні утворюють крохмаль, при засвоєнні якого може підвищуватися цукор в крові. Відварну картоплю слід вживати в охолодженому вигляді – саме це робить її корисним джерелом вуглеводів (а також калію і вітамінів B6 й C).

Інші джерела вуглеводів. Корисні для організму вуглеводи також містяться в бобах, фруктах, бобових і овочах.

Житній хліб і бурий рис – це також відмінні постачальники корисних організму вуглеводів.

Рис теж можна включити в раціон: зокрема, такий як рис басматі. Цей сорт рису має низький глікемічний індекс (ГІ) і засвоюється повільніше, ніж білий рис, не викликаючи сплесків цукру в крові.

«Замість того, щоб узагальнювати і думати, що всі вуглеводи шкідливі для здоров’я, слід враховувати наслідки вживання тієї або іншої їжі. Миска з бурим рисом і піца – це продукти, багаті вуглеводами, але рис явно корисніше, тому що містить клітковину», – резюмували експерти.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button