Інтернет

Google Chrome навчився економити оперативну пам’ять і заряд батареї ноутбуків

Google Chrome починаючи з 45 версії економніше витрачає оперативну пам’ять комп’ютера. Скоротити споживання ресурсів вдалося завдяки функції інтелектуального керування історією відвіданих вкладок для можливості їх швидкого відновлення. Як зазначили в Google, в середньому споживання ОЗП скоротилося на 10% в порівнянні з 43-ю версією Chrome.

tinker-1

Тепер Chrome виділяє ресурси для збереження даних відвіданих сторінок за спаданням, починаючи з останніх, що використовувалися, вкладок. Крім того, при перезапуску браузера з великою кількістю веб-сторінок програма попередить, якщо ресурси комп’ютера будуть вичерпані і запропонує обмежити кількість відкритих вкладок.

tinker-2

Крім того, браузер навчився визначати невикористані в даний момент сторінки і оптимізувати використання такими сторінками пам’яті. При цьому найбільш відчутний ефект позначається на веб-додатках, дозволяючи вивільнити до 25% використовуваної пам’яті. В якості прикладу розробники продемонстрували різницю споживання оперативної пам’яті різними версіями Chrome при роботі з поштовим сервісом Gmail.

У Chrome 45 заробила функція «автопаузи» для небажаних flash-елементів на сторінці: браузер в автоматичному режимі визначає потенційно «непотрібні елементи на сторінці і зупиняє їх відтворення. За словами команди розробників Chrome, це дозволяє заощадити до 15% заряду батареї при роботі на ноутбуці. Також у версії для розробників тестується функція відключення відтворення відео у фонових вкладках.

Натхнення: www.macdigger.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button