Технології

Google купує людські обличчя за п’ять доларів

У процесі роботи над наступним поколінням смартфонів Pixel, компанія Google збирає дані для вдосконалення функції розпізнавання обличчя. Співробітники корпорації ходять по громадських місць великих американських міст і пропонують зробити селфі на їх телефон деяким людям. Тим, хто погодився, натомість надається купон на знижку в розмірі п’яти доларів при купівлі на Amazon або Starbucks.

Фотографії обличчя робляться на невідомий смартфон, захований у важкий кейс, який повністю приховує дизайн пристрою. Люди, які прийняли в своєрідної акції участь, кажуть, що їх просили зробити кілька знімків обличчя з різних ракурсів. Портал Zdnet розповів одну з таких історій: один редактора, Джордж, займався релаксуючими практиками в одному з парків Нью-Йорка, коли до нього підійшли співробітники Google. Він спостерігав за перехожими і помітив кілька людей, які виглядали як волонтери, які здійснюють соціальне опитування, або як саєнтологи. Вони звернулися до нього зі словами «Привіт, ми збираємо дані для поліпшення функції розпізнавання обличчя в майбутніх пристроях Google».

Як справжній допитливий інженер, Джордж погодився. Перед власне процесом фільмування, збирачі даних взяли у нього письмову згоду на обробку даних. За його словами, сам факт передачі своєї біометрії IT-гіганта його не турбує, адже Google і так знає про нього величезна кількість подробиць. Розпізнавання обличчя для аутентифікації користувача вимагає швидкої і точної роботи складних алгоритмів штучного інтелекту. Нейромережі, що лежать в їх основі, спочатку повинні бути «навчені» на великий об’єм вхідних даних. Судячи з усього, саме цим і займається Google, проте незрозуміло, який масштаб кампанії. Для ефективного навчання систем розпізнавання навіть досить простих образів, зазвичай, потрібні десятки тисяч зображень.

Google покупает человеческие лица за пять долларов
Нейромережі працюють схожим на людський мозок чином. Шляхом навчання на величезному досвіді вони вибудовують алгоритми, найбільш оптимальні для виконання необхідної задачі.

Раніше деякі компанії вже були викриті у використанні великих баз даних людських осіб для вдосконалення своїх нейромереж. Незважаючи на те, що найчастіше це робилося абсолютно легально, американська громадськість сприйняла цей факт в досить негативному ключі. Системи аутентифікації «по обличчю» стали найбільш популярним способом розблокування смартфонів в останні роки. Існує два основних підходи, що відрізняються складністю реалізації та рівнем забезпечення безпеки. Перший і найпоширеніший — просте розпізнавання обличчя за допомогою звичайної фронтальної камери. Він дешевий, в міру вимогливий до ресурсів чіпсету смартфона, але при цьому його можна обдурити правильно зробленою фотографією. Другий передбачає побудову карти висот обличчя, яка підсвічується інфрачервоним світлодіодом. Спеціальна камера вимірює відстань до кількох десятків ключових точок і, по суті, «дізнається» не обличчя, а її тривимірну модель. Надійність даного варіанту дозволяє клієнтам Apple використовувати його для авторизації фінансових операцій на смартфонах.

Яка саме система розпізнавання обличчя буде встановлена в наступному поколінні Google Pixel досі невідомо. З одного боку, судячи з деяких джерел, біометрична ідентифікація користувача по обличчю буде мати надійність на рівні iPhone. Це випливає з аналізу бета-версії Android Q, яка, як очікується, вперше буде представлена разом з новим смартфоном від Google. В її налаштуваннях виявлено ряд пунктів, характерних для повноцінної біометричної аутентифікації, аналогічної такої в пристроях Apple. З іншого боку, відомі концепти дизайну Pixel 4 не розуміють на передній панелі будь-яких додаткових датчиків, крім звичайної камери.

Кнопка «Наверх»
Закрыть