Інтернет

Google поліпшила штучний інтелект свого пошуковика

Ви знаєте виділений фрагмент тексту в самому верху сторінки результатів пошуку Google, коли ви шукаєте будь-яку інформацію? Це називається “виділений сніпет”, і він призначений для швидкої відповіді на ваш запит. Тепер Google стежить за тим, щоб інформація, яку він виділяє, була надійною і точною, використовуючи свою новітню модель ШІ.

Виділений сніпет

Пошуковий ШІ Google тепер може звіряти заголовки сніпетів – інформацію, виділену великим шрифтом, яка служить заголовком для виділених сніпетів – з іншими високоякісними джерелами в Інтернеті. Він може визначити, чи існує загальний консенсус щодо цього заголовка, навіть якщо джерела використовують різні слова або поняття для опису одного і того ж факту або ідеї. Google стверджує, що ця “техніка, заснована на консенсусі, значно підвищила якість і корисність видаваних сніпетів”.

Однак для деяких запитів, наприклад, для запитів з помилковими передумовами, відображення фрагментів не є кращим способом надання інформації. Щоб вирішити цю проблему, Google налаштував свій пошуковий штучний інтелект таким чином, що це конкретне оновлення зменшує відображення сніпетів для таких запитів на 40 відсотків.

До того ж якщо штучний інтелект Google визначив, що загальні результати пошукового запиту можуть мати сумнівну якість, на сторінці результатів тепер буде написано приблизно це: “схоже, що для цього пошукового запиту не так багато хороших результатів”, і вам запропонують перевірити джерело інформації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button