Інтернет

Жуки-скарабеї допоможуть прискорити інтернет в кілька разів

Блискучі золоті жуки-скарабеї придбали таке незвичайне забарвлення завдяки наявності особливих наноструктур в їх надкрилах, які можуть відбивати світло, “закручене” в будь-яку сторону. Їх штучні копії допоможуть створити найшвидші системи передачі даних, йдеться в статті, опублікованій в журналі ” Royal Society Interface.


“Блискучий золотий колір і незвичайна поляризація світла, відбитого від панцира, робить золотих скарабеїв дійсно унікальними істотами в порівнянні з тисячами інших красивих комах і тварин планети. Ці жуки можуть послужити прикладом для розробки нових оптичних систем, про які ми раніше не могли подумати”, — розповідає Піт Вукусич (Pete Vukusic) з університету Ексетера (Великобританія).

В останні роки вчені активно вивчають властивості так званих метаматеріалів – штучних структур з безлічі окремих шматочків або наночастинок, здатних незвичайним чином взаємодіяти зі світлом або іншими формами електромагнітного випромінювання. Метаматеріали, як сьогодні вважають фізики, стануть основою надшвидких світлових комп’ютерів майбутнього та інших футуристичних ґаджетів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button