Наука

Google створив онлайн-перекладач ієрогліфів Стародавнього Єгипту

Якщо вам раптом терміново необхідно розшифрувати кілька стародавніх ієрогліфів компанія Google вам допоможе. Зовсім недавно популярний ресурс запустив нову платформу для перекладу давньоєгипетських ієрогліфів, засновану на машинному навчанні.

Перекладач є частиною програми Google Arts & Aulture «Fabricius», яка створювалася в рамках ініціативи Ubisoft Hieroglyphics, вперше запущеної в Британському музеї в 2017 році.

Google спільно з австралійським центром єгиптології Університету Маккуорі, діджитал компанії Psycle Interactive, Ubisoft та єгиптологами зі всього світу зміг створити проєкт на основі машинного навчання для обробки та зіставлення мови давніх єгиптян.

Ієрогліфи були системою письма Стародавнього Єгипту. Вони об’єднують в собі логографічні, складові та літерні елементи з більш ніж 1000 різними символами. Із закриттям язичницьких храмів по всьому Єгипту в V столітті знання ієрогліфічного письма було втрачено аж до їх розшифровки в 1820-х роках Жаном-Франсуа Шампольоном. Засновник єгиптології зміг вперше розшифрувати химерні «картинки» на Розеттському камені, зіставивши відразу ж три тексту на ньому.

І ось через 200 років прочитати ієрогліфи Стародавнього Єгипту зможе майже кожен! «Fabricius» дозволяє користувачам завантажувати зображення ієрогліфів, які потім за допомогою спеціальної комп’ютерної програми зіставляються з символами в базі даних. Програмне забезпечення також проводить аналіз історичних записів і визначень, щоб розшифрувати різні значення.

Доктор Алекс Вудс з Австралійського центру єгиптології прокоментував створення нового перекладача в інтерв’ю BBC:

«Зацифрування текстового матеріалу, який досі був тільки в рукописних книгах, повністю змінить те, як єгиптологи ведуть бізнес. Зацифровані і анотовані тексти потенційно можуть допомогти нам відновити пошкоджені записи на стінах і навіть виявити ті, про існування яких ми не знали».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»