Наука

Американський професор археології розповів про війни стародавніх єгиптян з мертвими

Археолог Надін Меллер, який представляє Чиказький університет у США, розповів про війни стародавніх єгиптян проти мертвих. Такі висновки фахівець зробив після виявлення у храмі на півдні Єгипту 3500-річної плити.

Знахідка була зроблена в храмі Телль-Едфу, вона являє собою надгробну плиту, яка зображує жінку і чоловіка. Передбачається, що там представлені померлі, проте конструкція пошкоджена, наче хтось намагався здолати небіжчиків після їх смерті. Частина плити відколена, а ще «вандали» Стародавнього Єгипту робили спроби стерти імена померлих і їх особи. Археолог зазначає, що таким зазвичай займалися не хулігани. В ту епоху вірили, що таким чином можуть боротися зі своїми ворогами навіть після їх смерті.

Стираючи ім’я і зовнішність, єгиптяни сподівалися знищити пам’ять про покійних, що також, за віруваннями давніх єгиптян, зводило нанівець існування мерця в загробному царстві. Зараз археологи намагаються прочитати перекреслені ієрогліфи, що не так просто. Вже відомо, що покійні чоловік і жінка мали почесні титули.

Кнопка «Наверх»