Людина

Горбаті мовчуни: робота на дому вплине на зовнішність людей?

У 2019 році аналітики з International Workplace Group з’ясували, що 80% офісних працівників хотіли б працювати за більш гнучким графіком. Що ж, пандемія коронавіруса дала їм відмінний шанс попрацювати з дому і бути хоча б трішки вільніше. Деяким компаніям факт переведення співробітників на віддалений режим роботи дуже сподобався — представники сервісу мікроблогів Twitter навіть подумують перевести своїх працівників на віддалену роботу назавжди. Цілком можливо, що в майбутньому віддалених співробітників стане набагато більше, ніж раніше, тому різні групи вчених намагаються з’ясувати, як робота вдома впливає на організм людини. Нещодавно розробники платформи для пошуку роботи DirectlyApply зв’язалися з психологами та експертами з фітнесу, щоб оцінити вплив такої роботи на людину. В результаті вони створили портрет «віддаленого працівника майбутнього».

У теорії, так будуть виглядати люди, які працюють дома

Мінуси віддаленої роботи

Уявіть, що вас повністю перевели на віддалений режим роботи. Більше не потрібно прогрівати автомобіль, чекати автобуса і за 40 хвилин їхати у вагоні метро. Досить просто встати з ліжка, поснідати і сісти перед ноутбуком — робочий день почався. Десь в обід можна сходити на кухню і перекусити, але поговорити немає з ким, тому що ваші колеги теж сидять по домівках. Повернувшись за робочий стіл і просидівши за ним ще 3-4 години, ви вирішуєте відпочити і проводите вечір дивлячись серіал або граючи в приставку. І так минає 25 років…

Деякі роботодавці дозволяють співробітникам чергувати віддалену роботу і роботу в офісі

Тепер ви виглядаєте як Сьюзен — типовий чоловік, який працював вдома і зовсім забув про прогулянки і інші радощі життя. Психологи й фітнес-експерти вивчили, як постійна робота за комп’ютером, відсутність особистих зустрічей з колегами та інші супутники віддаленої роботи може вплинути на зовнішність людини і створили досить лякаючий образ. Зіпсована фігура, зморшкувата шкіра, очі з величезними мішками — це далеко не все, що чекає людину, яка безвилазно сидить за комп’ютером.

Сьюзен виглядає не дуже здоровою, чи не так…?

Шкода комп’ютера

Творці образу Сьюзен пояснили, що постійне перебування біля екрана комп’ютера або ноутбука неодмінно викличе у людей «синдром комп’ютерного зору». Цей стан характеризується сухими запаленими очима, під якими висять величезні мішки. Більшу частину свого часу «віддалений працівник майбутнього» буде бачити мерехтіння монітора, тому шкіра стає блідою і зморшкуватою, а волосся випадати. А виною тому — брак вітаміну D, який дістається нам від Сонця.

Нижче голови буде знаходитися жалюгідне тіло, понівечене малою активністю і неправильним сидінням за комп’ютером. Хребет Сьюзен явно скривлений, із-за чого у неї, напевно, постійно болить шия. Голова людини з майбутнього буде постійно висунута вперед — в англомовній літературі це явище називається «tech neck» і вважається наслідком надмірно активного користування смартфоном. Кисті рук у Сьюзен теж деформовані, адже вона десятки годин в день тримає комп’ютерну мишку і стукає пальцями по клавіатурі.

Ілюстрація того самого «tech neck»

З психічним здоров’ям у Сьюзен теж не все добре, адже вона дуже рідко бачиться з людьми. За словами авторів роботи, робота вдома без регулярних виїздів на вулицю обов’язково приведе людей до стресу. Вони пояснили це тим, що хаотичний режим праці й відсутність особистих розмов з колегами «ні про що» призведе до підвищення рівня кортизолу — гормону стресу. А стрес може спровокувати підвищення кров’яного тиску, виникнення проблем з роботою серцево-судинної системи та інших хвороб.

На думку представників DirectlyApply, які перейшли на віддалену роботу людям важливо зараз же скласти розпорядок дня і суворо його дотримуватися. У розклад повинні бути включені заняття спортом, зустрічі з друзями і все те, що було нормою під час роботи в офісі. Та й під час праці необхідно робити перерви — наприклад, працювати по 20 хвилин, роблячи між ними робити 5-хвилинні паузи. Під час перерви обов’язково потрібно відходити від робочого місця і розім’ятися, дати очам відпочити.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button