Людина

Вчені знайшли спосіб омолодження мозку

У дитячому віці нові зв’язки в мозку формуються швидко і легко. З віком ці сполуки важко змінити. Американські дослідники з Каліфорнійського університету спробували повернути мозку гнучкість, пише Meddaily з посиланням на Science World Report.

21-05-15-foto-600x375-1

У рамках експерименту вчені пересадили в мозок дорослих мишей ембріональні нейрони, що виділяли гамма-аміномасляні кислоти (ГАМК). Цей гальмівний нейромедіатор, пов’язаний із зором, моторикою і багатьма іншими функціями. В результаті це дозволило пересадженим нейронам створити новий критичний період, і мозок дорослих мишей знову став пластичним.

Читайте також: 

Фахівці пояснили, що для формування правильних зв’язків в зоровій системі на початку життя необхідно отримувати нормальний зоровий досвід. Якщо цей процес порушений, то розвивається амбліопія (зниження гостроти зору). Коли починався критичний період розвитку зорової системи гризунів-донорів, зір мишей з експериментальній групі, які страждали від амбліопії, відновлювався. Такі зміни відбулися через кілька тижнів після трансплантації клітин.

Натхнення: www.medicinform.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button