Людина

Гарна уява може призвести до переїдання

Одна тільки думка про ароматний яблучний пиріг, тільки що витягнутий з духовки, або апетитної курочки з підсмаженою скоринкою змушує текти слинки. Але американські вчені з Медичної школи Єльського університету попереджають, що подання запаху і смаку цих страв в уяві може безпосередньо вплинути на вагу людини, збільшуючи кількість споживаної їжі.

872ca7bcab75205035208de36e4705bb

В ході двох окремих випробувань, дослідники виявили, що чим сильніше в уяві образи, пов’язані з певними стравами і продуктами, тим вищий індекс маси тіла (ІМТ). Поки що не зовсім ясно, чому виникає цей ефект, але це може відбуватися тому, що яскраві думки збільшують тягу до їжі, і згодом людина починає вживати більше їжі. За словами вчених, психічна образність відіграє важливу роль у вираженості тяги до їжі.

У першій частині дослідження фахівці попросили 27 осіб заповнити три анкети, які виміряли їх передбачувану здатність до подання в уяві розумових образів. Перші дві анкети показали, як яскраво учасники могли представляти образи або запахи непродовольчих товарів. Третя анкета була зосереджена саме на харчуванні. Потім випробовуваним було запропоновано уявити смак і запах продуктів, таких, як свіжоспечений хліб, печиво, попкорн і смажені продукти, а також оцінити створений уявний образ.

В учасників також були виміряні зріст і вагу, щоб визначити їх ІМТ. Результати показали, що існує позитивна асоціація між ІМТ і розвиненою здатністю до подання в уяві запахів і продуктів. Потім вчені провели додаткове дослідження з ще 57 учасниками і отримали ті ж самі результати.

Отримані результати вказують на те, що гарна уява може грати важливу роль в харчовій реактивності, яка спостерігається у огрядних людей, говорять вчені.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button