Земля

Горила Коко, яка знала мову жестів, померла

Знаменита горила Коко, яка володіла мовою жестів і розуміла близько 2 000 англійських слів, померла в Каліфорнії у віці 46 років.

Горилла Коко, знавшая язык жестов, умерлаThe Gorilla Foundation

Коко народилася в зоопарку Сан-Франциско 4 липня 1971 року. З 1972 року з горилою почала працювати зоопсихолог Франсін Паттерсон (Francine Paterson), а в 1976 році Паттерсон заснувала Фонд Горили (The Gorilla Foundation), з допомогою якого викупила Коко із зоопарку і продовжила дослідження.

Жінка навчала горилу американській жестовій мові, або амслену, і через певний час Коко, згідно Паттерсон, навчилася використовувати понад 1 000 жестів. Зоопсихолог відзначала, що у Коко були більш розвинені когнітивні здібності, ніж у більшості інших мавп: приміром, у віці 19 років горила успішно пройшла дзеркальний тест, що дозволяє визначити, чи володіє тварина здатністю розпізнавати себе в дзеркалі. Крім того, повідомлялося, що Коко здатна розуміти на слух приблизно 2 000 англійських слів, на додаток до мови жестів. У горили також були домашні улюбленці — коти, яким вона сама давала імена.

Коко придбала велику популярність. Про неї було написано ряд книг, наукових статей, було знято багато документальних фільмів. Вона померла 19 червня у віці 46 років уві сні; причина смерті не повідомляється.

«Коко доторкнулась до життя мільйонів як посланник всіх горил і символ міжвидової комунікації та емпатії. Вона була улюбленою, і нам дуже не вистачатиме», — йдеться в прес-релізі Фонду Горили.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button