Земля

Здається, комахи можуть відчувати біль. Це може змінити наше ставлення до них

Багато людей легко вбивають комах, тому що вони можуть бути дуже набридливими. Але нове дослідження може змусити вас подумати двічі, перш ніж це зробити.

Image by WikiImages from Pixabay

Дослідники з Лондонського університету королеви Марії стверджують, що комахи відчувають біль, тому що у них є центральна нервова система, яка контролює ноцицепцію (виявлення больових подразників), як і у людей.

Грунтуючись на отриманих результатах, дослідники кажуть, що комахи повинні бути включені в систему захисту тварин, особливо у зв’язку з розширенням масштабів розведення комах.

Ноцицепція – це виявлення больових подразників, що супроводжується відчуттям болю. Модуляція ноцицепції дозволяє тваринам адаптувати свою поведінку в різних контекстах.

У ссавців це виконується нейронами головного мозку і називається низхідним контролем ноцицепції. Наприклад, якщо тварина отримала травму під час бійки, ослаблення ноцицептивної обробки може підвищити бойові якості тварини, гарантуючи, що воно не буде витрачати час або енергію «зализування рани» і саму біль.

Дотепер в небагатьох дослідженнях розглядалося питання про те, чи володіють комахи таким контролем. У новому дослідженні вчені проаналізували попередні поведінкові, молекулярні та анатомічні дані неврології про біль у комах.

Їх аналіз показує, що, як і у ссавців, у комах, ймовірно, є спадний контроль ноцицепції. “Поведінкові зміни в мозку комах можуть змінити їх ноцифіковану поведінку, будь то фізичні маніпуляції або обробка мотиваційних стимулів», — пишуть дослідники. “На молекулярному рівні комахи мають такі шляхи”.

Анатомічно комахи мають також низхідні нейрональні проекції від мозку до вентрального нервового канатика, де здійснюється описана вище поведінка.

На підставі отриманих результатів дослідники закликають до подальших досліджень болю та комах, щоб «з’ясувати, чи повинні ми забезпечити етичний захист комах у потенційно шкідливих умовах, таких як сільське господарство та наукові дослідження».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button