Земля

Стрілки годинника судного дня пересунули на дві хвилини ближче до півночі

Кінець світу наближається: на годиннику без трьох хвилин північ. На думку двох десятків провідних вчених зі світовим ім’ям, людство перебуває на межі глобальної катастрофи в результаті ядерної війни і глобальної зміни клімату.

24-01-15-foto-600x372-1

Наша цивілізація може погубити сама себе. Саме про це намагаються попередити творці Годин судного дня, символічному індикаторі близькості людства до глобальної катастрофи. Чим ближче опівночі – тим вища небезпека. У четвер, 22 січня 2015 року, стрілки на годиннику перевели з без п’яти хвилин до півночі на дві хвилини вперед.

[box type=”success”]”Це означає кінець світу, кінець цивілізації, якою ми її знаємо, – заявила виконавчий директор проекту Кеннет Бенедикт (Kennette Benedict) на конференції у Вашингтоні. – Імовірність глобальної катастрофи дуже велика, необхідно вжити швидкі дії для її запобігання”.[/box]

Години судного дня були запущені в 1947 році з ініціативи творців першої у світі атомної бомби і публікуються журналом чиказького університету Bulletin of Atomic Scientists.

Читайте також: Кінець світу може настати 5 лютого 2040 

З моменту створення вони були покликані звернути увагу суспільства на небезпеку глобальної війни з застосуванням зброї масового ураження і загибелі цивілізації слідом за цим. Спочатку на годиннику зазначалося сім хвилин до опівночі.

Перевід символічних стрілок здійснюється раз на кілька років. Найближче до катастрофи світ знаходився в 1953 році, коли СРСР і США з різницею в 9 місяців провели випробування термоядерної зброї. Тоді до загальної півночі залишалося лише дві хвилини.

[ads2] Найоптимістичніший показник, 17 хвилин, був в 1991 році, коли СРСР і США підписали договір про скорочення стратегічного озброєння. Нинішня зміна на циферблаті 21-е за рахунком, не враховуючи запуску годинника в 1947 році. Більш того, починаючи з 2007 року, в розрахунок береться кліматичний стан планети.

“Тенденція збільшення викидів, що підсилюють парниковий ефект, в результаті спалювання викопного палива веде до глобального порушення клімату, – говорить член комісії Річард Соммервіль (Richard Somerville), кліматолог з Інституту океанографії Скріппса. – Ми підкреслюємо, що це не пов’язано з політикою та ідеологією. Стурбованість випливає із законів, навколо яких торгуватися неможливо. Це закони фізики, хімії, біології “.

Рішення про переведення стрілок приймається радою директорів журналу, за участю 18 Нобелівських лауреатів. Саме глобальне підвищення середньорічної температури, а також модернізація атомних озброєнь всіма членами ядерного клубу стали основними причинами, які підштовхнули експертів проголосувати за підвищення рівня загрози.

Читайте також: Кінець світу лишень успішний бізнес-проект

Тим часом, багато фахівців не згодні з нинішньою оцінкою, називаючи її вкрай похмурою.

“Я підозрюю, що люди рано чи пізно” виборсаються “із ситуації з кліматом, а також розберуться з ядерною напруженістю. Цьому сприяє широка спільна міжнародна діяльність та внутрішня політика багатьох країн, – говорить професор Майкл Оппенхеймер (Michael Oppenheimer), спеціаліст з міжнародних відносин і геофізики з Прінстонського університету (Princeton University).

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button