Наука

Горілка з води і повітря врятує планету від глобального потепління

Приватна компанія розробила незвичайну технологію виготовлення найчистішої горілки тільки з води і повітря, яка до того ж рятує планету від глобального потепління.

горілка

Якщо ми скажемо вам, що справжню горілку можна зробити з повітря і води – ви напевно будете вважати це як дурний жарт. Однак саме цим і займаються фахівці з компанії Air Co. Ні зерна, ні дріжджів. Так з чого ж складається ця горілка, з якоїсь магічної субстанції?

Не зовсім. Весь секрет криється в тому, що за допомогою електрики Air Co. перетворює вуглець з повітря в найчистіший етанол. Атоми вуглецю, кисню і водню потім повторно з’єднуються в результаті каталітичної реакції, і вуаля! У вас в руках «екологічно чистий» етанол.

«Процес використовує ті ж принципи, що і фотосинтез в рослинах, але робить це більш ефективно», – пояснює Стаффорд Шихан, співзасновник і технічний директор Air Co.

Ось як це працює: конверсійний реактор Air Co. виробляє приблизно 10% розчин етанолу у воді, без будь-яких твердих речовин або інших компонентів, які зазвичай утворюються в процесі бродіння. «Після конверсії, ми переганяємо 10% розчину етанолу до 96,5%, а потім за допомогою додаткових запатентованих процесів очищаємо і розбавляємо його до класичної 40% горілки», – розповідає Шихан.

Таким чином, виробництву не потрібні гігантські, оброблювані, зрошувані площі посівних, не потрібна ферментація і складна перегонка для видалення домішок. І весь цей процес вуглець-негативний, тобто забирає вуглець із зовнішнього середовища, очищаючи повітря. До речі, сам Шихан викладає в Єльському університеті і сам розробив декілька комерційних технологій на основі власних прикладних досліджень в області хімії, фізики та інформатики.

«У нас є одна машина, яка може вміститися у звичайній спальні. Вона виконує ту ж роль, що і традиційна система перегонки, тільки швидше й ефективніше, без впливу на навколишнє середовище і працює до того ж на сонячній, чистої енергії », – говорить він.

Ось так. Спочатку у нас з’явилася горілка, яка не залишає похмілля, а тепер є ще й горілка, яка рятує планету від глобального потепління. Що ж буде далі?

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button