Здоров'я

Гормони щастя або як можна управляти радістю

Дорослі люди в сучасному світі більше схильні до депресій і апатіям, ніж гарному настрою. Такий стан негативно позначається на здоров’я, соціальних відносинах і робочої продуктивності. Відчуття «метеликів в животі» настає дуже рідко, а може і зовсім не з’являтися. Тому потрібно навчитися стимулювати свій організм виробляти ендорфіни, серотонін, окситоцин і дофамін природним способом, щоб насититися гормонами щастя і не піддаватися депресії.

Ендорфіни здатні зменшувати біль. Вони виробляються в нейронах головного мозку, борються зі стресом і внутрішнім неспокоєм. Стимулювати їх вироблення допоможуть деякі харчові продукти. Наприклад, пара шматочків темного шоколаду в день, допоможуть знизити кров’яний тиск, захистити від серцевих нападів і виробити ендорфіни. Але не варто зловживати цим «щасливим» продуктом, адже підвищений цукор і холестерин небезпечні для здоров’я.

Банани, авокадо, мигдаль і риба містять тирозин або амінокислоту, яка синтезується в діоксифенілаланін, схожий з дофаміном.

Також, для підняття настрою можна з’їсти гострий перець чилі, або будь-яку іншу гостру їжу. У ній міститься речовина, що подразнює слизову оболонку рота і носа. З’являється відчуття печіння, на яке, мозок відповідає виробленням ендорфінів.

Молочні продукти, сири, інжир і сливи сприяють біосинтезу серотоніну в організмі.

Аромати лаванди і ванілі допомагають заспокоїтися, знизити відчуття тривоги, побороти депресію, а також є стимуляторами виробництва ендорфіну.

Крім певних продуктів, виробленню гормонів щастя допомагають прогулянки в сонячну погоду. Ультрафіолетові промені сприяють виробництва серотоніну, але не варто забувати, що довготривале перебування на сонці, без використання захисних кремів можуть нашкодити здоров’ю.

Вчені встановили, що плітки і пікантні подробиці, які передаються з уст в уста, також є способом прискореного вироблення гормонів щастя. Отримуючи таку інформацію, в мозку стимулюються центри задоволення. Але слід враховувати, що «плітки» повинні мати позитивний характер, щоб відбувся саме цей сплеск ендорфінів.

Фізичний контакт з коханою людиною, будь то інтимні стосунки або обійми сприяють швидкому виробленню ендорфінів і окситоцину. При активному занятті спортом організм також виробляє ці гормони. Краще віддати перевагу груповим тренуванням або командним змаганням, дух суперництва і адреналін, смак перемоги або поразки організують емоційний підйом, поліпшать настрій і допоможуть подолати депресію.

Але найпростіший спосіб прискорити вироблення ендорфіну побільше сміятися і радіти дрібницям. Треба вчитися шукати смішне у всьому, щиро посміхатися незнайомим людям, це допоможе стимуляції вироблення гормонів щастя не тільки у себе, але і у інших людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button