Здоров'я

Чи є зміст від інтервального голодування: вчені спробували розібратися, але в підсумку заплуталися ще більше

Недавнє дослідження, присвячене популярній дієтичній практиці обмеженого за часом прийому їжі, дало позитивні результати, що свідчать про більшу втрату ваги в порівнянні з підрахунком калорій. Але дослідники застрягли в павутині суперечливих результатів, і не впевнені, в чому саме перевага: в самих інтервалах голодування або просто в тому факті, що випробовувані стали менше їсти.

Одна з поширених форм інтервального голодування включає обмеження прийому їжі невеликим відрізком часу в будь-який 24-годинний період. Так, наприклад, метод 16:8 передбачає прийом їжі тільки в восьмигодинне вікно кожен день, наприклад, з 8:00 до 16:00.

За останні кілька років накопичилася пристойна кількість досліджень, присвячених перевагам і обмеженням такого способу харчування. Деякі дослідження показали, що обмежене за часом харчування може бути ефективним інструментом для схуднення, в той час як інші виявили, що воно не більше корисно для схуднення, ніж простий підрахунок калорій.

Раніше в цьому році, після одного з найдовших випробувань, коли-небудь проведених в області дієтичної практики, вчені прийшли до висновку, що більша частина втрати ваги, пов’язана з обмеженим за часом харчуванням, може бути пов’язана з простим зниженням загального споживання калорій, а не з будь-яким конкретним метаболічним механізмом, пов’язаним зі стратегією інтервального голодування.

У цьому дослідженні протягом дванадцяти місяців спостерігали за 139 суб’єктами. Всі учасники повинні були дотримуватися суворої дієти з контролем калорій, але половина когорти могла їсти тільки між 8:00 і 16:00 кожен день.

У той час як група з обмеженням за часом дійсно показала трохи більше, хоча і статистично незначуще, зниження маси тіла в порівнянні з групою, що харчувалася протягом усього дня, дослідники пояснили різницю зниженням споживання калорій. По суті, обмеження прийому їжі невеликим вікном кожен день, мабуть, призводить до того, що людина зазвичай їсть менше.

Нова спроба

Нове дослідження, опубліковане в журналі JAMA Internal Medicine, знову представляє докази користі для схуднення обмеженого в часі прийому їжі. Цього разу дослідники набрали 90 людей з ожирінням і розділили їх на дві групи.

Обом групам було наказано дотримуватися малокалорійної дієти (від 1000 до 1500 калорій в день в залежності від індивідуальної витрати енергії в стані спокою), але одній групі дозволялося їсти тільки між 7:00 і 15:00 кожен день, в той час як інша харчувалася на свій розсуд. Результати зібрали після 14 тижнів експерименту.

В результаті група “інтервальників” втратила на 2,3 кг ваги більше в порівнянні з контрольною групою, що означає поліпшення втрати ваги приблизно на 50%. Для порівняння, попередні дослідження отримали майже ідентичний.

На жаль, нове дослідження не може відповісти на питання: люди втрачають більше ваги, тому що вони просто менше їдять? Або вся справа в інтервалах прийому їжі? Вчені підрахували, що додаткова втрата ваги, що спостерігається в групі “інтервальників”, приблизно на 200 ефективніше тих, хто їв в будь-який час.

Як і у випадку з будь-якою дієтою, велике питання полягає в тому, чи можна підтримувати здорову поведінку протягом тривалого періоду часу. Проблема з інтервальним голодуванням полягає в тому, що ми живемо в світі, де обід — це глибоко вкорінена соціальна діяльність. А чи зможе людина ефективно підтримувати дієту, якщо повністю відмовиться від вечері?

Дослідники рекомендують дозволяти собі кілька розвантажувальних днів, якщо ви вирішили всерйоз зайнятися інтервальним голодуванням, а також радять оптимізувати інтервали прийому їжі під свій графік, оскільки у кожного він індивідуальний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments