Земля

Гренландський крижаний щит втратив 8,5 мільярдів тонн льоду всього за добу

Гренландський крижаний щит втратив 8,5 мільярдів тонн льоду всього за добу. Всьому виною стала хвиля тепла, під час якої температура у Гренландії досягала рекордних +19,8 °C, передає ecosphere.press.

27 липня Гренландський крижаний щит втратив таку кількість льоду, яка, перетворившись у прісну воду, здатна покрити всю Флориду п’ятисантиметровим шаром.

Гляціологи – фахівці, що займаються дослідженням льоду і всіх різновидів крижаних і снігових покривів – заявили, що у той день у Гренландії розтануло 8,5 мільярдів тонн льоду.

Трохи пізніше, 29 липня, розтануло майже стільки ж — 8,4 мільярда тонн. Всьому виною рекордно високі температури, що встановилися на території країни.

Вода, що утворилася з льоду, потрапить в океан. Це призведе до значного підвищення рівня моря.

Вчені додають, що за весь сезон танення, що почався з червня, один тільки Гренландський крижаний щит втратив більш як 100 мільярдів тонн льоду. Це дуже високий рівень танення, здатний змінити вигляд Гренландії.

А в довгостроковій перспективі така кількість прісної води змінить океанічні течії й морські екосистеми та створить загрозу затоплення для низько лежачих прибережних міст.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button