Екологія

Грета Тунберг готова осідлати нову хвилю боротьби проти зміни клімату

Шведська активістка Грета Тунберг приєдналася до закликів об’єднати зусилля для подолання пандемії, викликаної коронавірусом, і кліматичної кризи, заявивши, що пора вибрати «новий шлях вперед».

Leonhard Lenz

Поліпшення якості повітря і води в результаті скорочення викидів через пандемію затьмарюється тим фактом, що рано чи пізно мільйони людей повинні повернутися на роботу і все стане, як колись.

Тунберг заявила, що надзвичайні заходи, вжиті для припинення поширення нового коронавіруса, не означають, що кліматична криза минула.

«Ми повинні боротися з двома кризами одночасно — коронавірусом і зміною клімату, — каже активістка. — Подобається нам це чи ні, але світ змінився, він виглядає зовсім інакше, ніж кілька місяців тому, і, ймовірно, він більше не буде виглядати так само. Нам доведеться вибрати новий шлях вперед».

Карантин і самоізоляція призвели до того, що на вулиці деяких міст прийшли вовки, олені і кенгуру, в каналах Венеції з’явилася риба. Супутникові знімки показали значне поліпшення якості повітря в Європі і Азії, включаючи Китай.

Глава ООН Антоніо Гутерріш повторив слова Грети Тунберг, закликавши уряди країн використовувати розроблені економічні заходи у відповідь на пандемію коронавіруса, щоб впоратися з «ще більш серйозною надзвичайною ситуацією» — зміною клімату. Мова, судячи з усього, йде про так звані «зелені робочі місця» — всі, хто може працювати віддалено, не повинні їздити в офіси, перевантажуючи дороги.

Очікується, що пандемія коронавіруса призведе до 6-відсоткового зниження викидів вуглекислого газу в цьому році. Про це заявили від Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО):

«COVID-19 може призвести до тимчасового скорочення викидів парникових газів, але це не скасовує необхідність вживати активних заходів для захисту навколишнього середовища».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button