Фото

Доісторичний ліс

Пише yarejka: Схожі ліси залишилися лише у декількох місцях на Землі (хоча раніше вони покривали більшу частину Європи). Океанські тумани, постійно закутують гори острова, зберегли недоторканими стародавні вологі субтропічні ліси. Тут зростає близько 2000 дерев і чагарників, включаючи унікальні лаврові дерева, предки яких оселилися на Землі ще до льодовикового періоду. (20 фотографій)

Таємничий, глухий, дикий, чарівний, дивовижний своєю первісною, своєю загадковістю і неповторністю ліс. Ліс, який ще зберігає в собі частинку по справжньому дикої і в прямому сенсі слова первозданної природи, яка досі залишилася в цілості на нашому маленькому земній кульці.
Тут відчуваєш себе як у казці серед дрімучих непрохідних заповідних лісів…

До заходу залишалося ще кілька годин, так що, не втрачаючи ні хвилини ми запоковались в дві таксувки і вирушили оглядати найкрутішу пам’ятка острова Ла Гомера – Національний парк Гарахонай.

Дорога йшла вгору…
Кактусові гори, алоє ростом з людину, численні придорожні пальми, пальми і ще раз пальми. Всі ці нетипові для мого погляду компоненти пейзажу змушували постійно гальмувати таксиста, для фотки.

..Масштаб.

Але ось ми виїжджаємо з парку і потрапляємо в ліс.

Щоб зберегти природний ландшафт тут було прокладено велику кількість туристичних стежок а так само дорога для автотуризму.

Одна з найкрасивіших ділянок лісу знаходиться під дорогою, що перетинає парк від Агуло до Лагуна-Гранде. Так от, туристів сюди не пускають, так як ліс може розвиватися тільки при абсолютній відсутності людини.

Вічнозелений, що потопає в хмарах білого туману, він здається декорацією до фантастичного фільму.
Тут зростає близько 2000 дерев і чагарників, включаючи унікальні лаврові дерева, предки яких оселилися на землі ще до льодовикового періоду (ровесники динозаврів).

Схожі ліси залишилися лише у декількох місцях на Землі (хоча раніше вони покривали більшу частину Європи). Океанські тумани, які постійно сповивають гори острова, зберегли недоторканими стародавні вологі субтропічні ліси.

На решті території нашої планети подібні дерева давно вимерли, і їх місце зайняли більш пристосовані до росту і розвитку рослини.

Близько сімдесяти відсотків території парку займає так званий монтеверде – пояс вічнозелених субтропічних лісів («зелений ліс»), які ростуть на сорока квадратних кілометрів мальовничого острова.

У парковому лісі росте понад 400 видів рослин, якими особливо багаті лаврові ліси. Найбільш вічнозелені дерева (лаврушка) сягають висоти 40 м.

Парк знаходиться на висоті від 500 до 1480 метрів. Створений він у 1981 році, і через два роки внесений в список заповідників, утворених під егідою ЮНЕСКО, а потім у фонд Всесвітньої природної і природно-культурної спадщини.

Як не прикро, але зовсім недавно парк горів в черговий раз. Недбайливі туристи, неналежне місце для кемпінгу, і вічнозелений, густий і пишний ліс перетворюється на… ну ви самі бачите що.

Але навіть у такому вигляді Горахонай не перестає дивувати, радувати і захоплювати.

Адже так добре, що, на цьому маленькому острові посеред Атлантичного океану ще збереглося ця чудова пишність, яке дає хоч маленьке, але уявлення про доісторичні ліси.

Натхнення: fototelegraf.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button