Відео

Гризуни використовують хижі рослини в якості туалету

Планета Земля багата не тільки дивовижними тваринами, але і рослинами. Взяти, приміром, хижу рослину під назвою Непентес Раджа — вона досягає досить великих розмірів і в основному харчується комахами або дрібними гризунами. Однак, деякі з його видів росте в регіонах з малою кількістю комах, тому їм довелося розвинути досить неприємний і принизливий для них спосіб харчування — вони залучають до себе гризунів і отримують поживні речовини з їх фекалій.

Вченим було завжди цікаво, чому ці рослини виробляють таку величезну кількість нектару. З моменту, коли люди задалися цим питанням, минуло більше одного століття, і передбачувана відповідь була знайдена тільки зараз. З’ясувалося, що за допомогою цього нектару вони привертають до себе деревних землерийок, які приходять їм поласувати і позначають територію відходами життєдіяльності.

На відміну від своїх родичів, даний вид Непентес Раджа має тверду структуру і здатний витримати навіть великих гризунів. За словами генетика Кріса Торогуда, форма рослин прямо сприяє захопленню сторонніх речей, серед яких є вода і опале листя. Але особливу увагу все-таки приділяється фекаліям гризунів — вченим відомо, що вони багаті життєво важливими для хижих рослин азотом і фосфором.

Те, що відбувається між гризунами і хижими рослинами, є безпрограшною ситуацією для обох сторін. Примітно, що це не єдиний в природі подібний випадок — раніше дослідники вже відкривали особливий вид рослин, який схожим чином харчується відходами, але вже кажанів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть