Авто

Гума чи поліуретан — що обрати?

Комплекти з гуми

Гума, як і поліуретан, є полімером, виробляють її з каучуку шляхом вулканізації з додаванням різних домішок. Виробництво не потребує великих витрат, тож і вартість виготовлених з гуми елементів досить низка.

Переваги запчастин з гуми:

  • висока еластичність;
  • велика амплітуда коливання важеля, що позитивно сприяє подовженню ходу підвіски;
  • м’якість. Гумові комплекти надійно захищають кузов авто від вібрацій, пом’якшують хід машини, забезпечують пасажирам комфортні умови під час поїздки.

Характерні недоліки

Термін працездатності запчастин, вироблених з гуми, нетривалий. Навіть під час зберігання вони втрачають форму, знижується міцність, тому стають непридатні для застосування.

Вироби з гуми несумісні з хімічними реагентами, які використовують взимку на дорогах, та продуктами, які отримують з нафти. Ці речовини псують їх, роблять крихкими. Від цього авто втрачає захист від вібрацій, стає більш хитким і небезпечним.

Комплекти з поліуретану

Поліуретан вирізняється довготривалим терміном експлуатації (щонайменше 20 років без втрати якості). Його показники не змінюються при роботі у солоній воді, технічних оліях, бензині, тощо. Поліуретанові втулки здатні витримувати дуже низькі (до -60 градусів за Цельсієм) або високі (до +100 градусів за Цельсієм) температури. Вони не втрачають еластичність і витримують дуже сильні вібрації.

Однак не всі автолюбителі довіряють комплектам з поліуретану. Це пояснюється міфами, які їх супроводжують. Та вони необґрунтовані, і ми це доведемо.

Міф №1 Поліуретанові деталі скриплять

Це не відповідає дійсності. Скрип викликають частинки бруду або пісок, що потрапляє між деталями транспортного засобу. Відбувається така прикрість від того, що при заміні розбитого сайлентблоку між новою деталлю та важелем, на якому вона кріпиться, з’являється щілина, яку неможливо усунути. Потрібно замінити сам важіль, а перед встановленням блоку обробити його силіконовим розчином.

Міф №2 Поліуретан здатен «їсти» метал

Цю тезу поширюють водії, які нехтують доглядом за авто. Після встановлення дорогих запчастин з поліуретану вони вирішують, що на роки можуть забути про машину. На жаль, це неправильне рішення. Якщо не опікуватися автомобілем, його можна втратити. Гумові вироби у такий ситуації можуть попросту розкришитися.

Міф №3 Поліуретан більш жорсткий матеріал

Жорсткість матеріалів вимірюється за шкалою Шора. Вона у гуми та поліуретану майже однакова: 65-75 (гума); 62-95 (поліуретан). Тож можна обрати елементи різної жорсткості. А плавність роботи підвіски залежить від щільності з’єднань.

Міф №4 У сервісних центрах віддають перевагу гумі

Це дійсно так, але не тому що вона краще, а тому, що деталі скоріше зношуються і потребують заміни. Від цього прибуток СТО зростає.

Міф №5 Заводи-виробники встановлюють гумові комплекти

Це теж відповідає дійсності. Але слід враховувати, що якість дорожнього покриття в Америці, Японії чи Німеччині значно перевищує вітчизняне. Тож деталі не так зношуються, їх термін придатності значно вищий.

Відлякує купити поліуретан його вартість. Вона більша, ніж у гумових комплектів. Але це тілько не про підприємство «Timol», маєте змогу переконатися у цьому самі.

Тепер ви володієте повною інформацією. Тож зваживши усі «за» та «проти», можете зробити висновок, який допоможе захистити автомобіль і подовжити його експлуатацію.

Поліуретанові листи https://www.timol.com.ua/listy-i-sterzhni

Кнопка «Наверх»