Технології

H2OME – підводний будинок для жителів “водного світу” майбутнього

Ні для кого не є секретом, що рівень води морів і океанів весь час піднімається через танення льодовиків і крижаних “шапок” полюсів нашої планети. Те, що сьогодні є сушею прибережних районів в майбутньому, далекому чи не дуже, стане морським дном. І якщо люди з цим нічого не зможуть вдіяти, то їм залишиться лише навчитися використовувати мілководний підводний простір у своїх інтересах, будуючи під водою житлові, офісні та виробничі приміщення.

foto_cikavosti_13.10.2014-015_resized

Озвучена вище ідея стала основою діяльності американської компанії US Submarine Structures, яка займається розробкою споруд повністю або частково занурених у воду будівель різного призначення. Одним з проектів цієї компанії є проект підводного курорту-готелю Poseidon, спорудження якого ведеться поблизу берегів архіпелагу Фіджі. Спочатку цей проект мав бути закінчений ще в 2008 році, але у зв’язку з багатьма причинами його спорудження ведеться по сьогоднішній день. Попри це, зацікавленість у відпочинку в готелі Poseidon висловило близько 150 тисяч осіб, яких не злякав досить високий цінник цього заходу. Адже за тиждень перебування відпочиваючим доведеться викласти аж цілих 14 тисяч доларів.

Посейдон

foto_cikavosti_13.10.2014-014-01_resized

Читайте також: Найнезвичніші готелі та ресторани

Згідно з наявною інформацією кілька людей висловили бажання придбати ще один продукт компанії US Submarine Structures – житловий підводний будинок, що має назву H2OME. Цей будинок представляє собою кругле підводне приміщення, площею 335 квадратних метрів, розділене на кілька окремих кімнат. Всі приміщення можуть перебувати на глибині до 18 метрів, а мешканці цього будинку потрапляють в нього з поверхні за допомогою ліфта або гвинтових сходів. Планується, що будинок H2OME розташовуватиметься недалеко від лінії узбережжя, тому він з’єднується з узбережжям електричним кабелем, лініями комунікацій і трубопроводами для прісної води і каналізації.

foto_cikavosti_13.10.2014-014-02_resized

Однією з головних переваг проживання під водою компанія US Submarine Structures вважає більш-менш стабільні умови підводного навколишнього середовища. Відсутність різких перепадів температури за межами будинку H2OME дозволить витрачати на обігрів або кондиціонування приміщень суттєво меншу кількість енергії, ніж витрачається в звичайних будинках, які схильні до впливу вітру, різких зимових холодів або літньої спеки. Ще однією перевагою є можливість створення навколо будинку H2OME неймовірного підводного ландшафту, в який можуть входити коралові сади, і зарості підводних рослин, заселені численними морськими тваринами і безхребетними організмами.

foto_cikavosti_13.10.2014-014-03_resized

Але, за всі ці принади підводного проживання доведеться заплатити досить значну суму грошей. Початкова вартість найбюджетнішого варіанту будинку H2OME становить 10 мільйонів доларів і вона може змінюватися тільки в строну збільшення в міру збільшення комфортабельності підводного житла і оснащення його додатковими зручностями.

Натхнення: dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button