Технології

Неймовірні передові технології

Штучні зябра: Винахідники довго шукали підводний дихальний апарат, який не містить кисень, а витягує його з води тим же способом, що і зябра. Ізраїльський винахідник Алон Боднер наблизився до такого відкриття.

Пристрій, який назвали LikeAFish, працює за допомогою центрифуги понижувального тиску води в повітронепроникній камері. Так як у воді міститься мало кисню, пристрій повинен переганяти 190 літрів води за хвилину, щоб людині було комфортно дихати. Незважаючи на це, єдиний реальний бар’єр для впровадження – розмір і вага, але пристрій вже розглядається для використання у військових цілях в найближчі кілька років.

Така система, очевидно, враховувала б “нижній час” без потреби у вторинному наповненні киснем і зменшила б кількість азоту, який вдихає водолаз. Згідно веб-сайту Боднера, компанія провела 2012 рік “спокійно проектуючи дослідний зразок, який буде встановлений на борту військово – морської субмарини “, таким чином, вони можуть бути дуже близько до вирішення проблем ваги та розміру попередніх дослідних зразків.

foto_cikavosti_13.08.2014-04

9. Сільськогосподарські роботи

Сільськогосподарська робототехніка, як би це не було дивно, все ще на стадії розвитку. У той час як рівень безробіття нормалізується, все ще є можливість виникнення загального браку трудової сили, особливо в сільському господарстві. Багато компаній у всьому світі намагаються поставити на ринок різні типи роботів, але в сільхоз робототехніці йде на це більше часу. Та й фінансування важко отримати.

Читайте також: 10 військових технологій майбутнього, які знаходяться в активній розробці

Але технологія розвивається, і легко припустити, що вона стане широкомасштабною в недалекому майбутньому. Одна Бостонська компанія, яка змогла заробити майже $ 8 мільярдів на приватних фірмах в 2011 році, створила робота, який може виконувати 40 відсотків ручної праці. Японська дослідницька компанія створила робота, який виконує стерео огляд суниці, щоб визначити її зрілість перш, ніж зібрати, і у MIT є сад з помідорами-чері, яким управляє нечисленна команда роботів, обладнаних камерами. Звичайно, головна перевага сільськогосподарських роботів – те, що вони можуть працювати цілодобово і ніколи не втомлюються.

8. Сонцезахисні таблетки

Ефективний сонцезахисний засіб, який можна приймати орально, шукали протягом довгого часу. Один лікар стверджує, що екстракт папороті, який містить складник многоподіум leucotomos, саме те що вони давно шукали. Він розповідає про дослідження, які показують менше пошкодження шкіри сонцем у тих, хто приймав такий засіб (хоча варто відзначити, що в дослідженні брали участь лише 12 осіб).

Також дослідження в Королівському коледжі в Лондоні визначило метод, яким корал захищає себе від ультрафіолетових променів за допомогою симбіотичних стосунків з морськими водоростями. Морські водорості виробляють хімічну сполуку, яка перетворюються коралом в його власний блокуючий UV сонцезахисний крем, приносячи користь не тільки коралу і морським водоростям, але також і рибам, які харчуються коралом. Цей процес змусив вчених вважати, що, якщо витягти цей складник, його можна було б перетворити в сонцезахисні таблетки для людей, які захистили б і шкіру, і очі. Доктор Пол Лонг розпові про трирічний проект: “Спочатку має бути проведено багато тестів з токсикології, але я припускаю, що сонцезахисна таблетка може бути винайдена протягом 5 років. Нічого подібного зараз не існує.”

7. Тонкі як папір, гнучкі комп’ютери і телефони

На початку 2013 року на Міжнародній споживчій виставці електроніки європейська фірма Plastic Logic продемонструвала дослідний зразок продукту, названого Papertab. Це поєднання «паперу» і «планшета», і виглядає це так само, як і називається: планшет з сенсорним екраном, який є не тільки таким же тонким як листок паперу, але і таким же гнучким, і володіє тими ж якостями. Компанія припускає що такі ґаджети стануть повсюдними через 5-10 років, оскільки вони зможуть бути недорогими. Споживач зможе скрізь брати з собою мультимедійний багатофункціональний пристрій.

Читайте також: 14 технологій які повністю змінять світ медицини та охорони здоров’я

Спільний проект американського і канадського університетів дав життя Paperphone. Ректор університету Куїнса, доктор Роел Вертегаала, так говорить про проект: “Це – майбутнє. І це увійде в наше повсякденне життя протягом п’яти років.” Пристрій має розмір звичайного смартфона з екраном 9.4 см (3.7 дюйма), але він тонкий і гнучкий як папір. Користувачі можуть задавати команди за допомогою «способів вигину.» Він не споживає енергії в режимі очікування і його складніше пошкодити, ніж звичайний телефон.

6. Регенерація зубів

Регенерація людських частин тіла постійно зустрічається в сфері наукової фантастики, незважаючи на те, що багато видів тварин в змозі повністю повторно виростити втрачені частини тіла. Давно відомо, що алігатори в стані повторно виростити втрачені зуби, але це прирівнювалося до циклічного процесу, як і у змій, що періодично втрачають шкіру. Вчені нещодавно виявили що насправді все не так: зуб алігатора виросте знову автоматично, щоб замінити втрачений. Це досить суттєво, тому що структура зубів алігаторів подібна нашим.

Проблема полягала в тому, що внутрішні частини зубів містять живу тканину, відому як «м’якоть», яка не виростає знову. Але рішення було знайдено в стовбурових клітинах: учені в багатьох країнах намагаються з’ясувати, як змусити їх виробляти правильні тканини і структури на вимогу. Дослідницький Університет Юти в листопаді 2012 підтвердив, що це може бути зроблено в лабораторії. Вдосконалення цієї технології може привести до вирішення проблем руйнування зубів, запалення ясен і кореневих каналів.

5. Голографічне ТБ

Телевізори з високим дозволом знаходяться на етапі розвитку – кількість пікселів обмежується лише розмірами плоского екрану, і існують навіть монстри з діагоналями 214см (82 дюйма). Але в наступному поколінні телевізорів, якщо їх можна так назвати, екранів не буде взагалі, у них буде область показу. Це може бути показ на столі або це може бути вся кімната, але голографічні телевізори знаходяться в процесі розробки.

Дослідники в MIT, які професіонали в питаннях передових технологій, створили чіп, який може підтримувати голографічний показ в 50 гігапікселів в секунду – достатньо, щоб змоделювати об’єкти реального світу, як повідомляється в журналі Nature. Перш, ніж така дивовижна технологія потрапить на ринок, потрібно буде почекати, поки не знизяться витрати. Майкл Боув глава Медіа-групи MIT каже: «Сама технологія легка і недорога і, наскільки ми знаємо, ніколи не застосовувалася до телевізорів колись.» Він передбачає появу голографічних телевізорів на ринку протягом 10 років з тією ж самою вартістю, як сьогоднішні звичайні, плоскі телевізори. Інша компанія, Provision, створила недорогий проектор, який показує зображення в 45 сантиметрів (18 дюймів). Зараз вони працюють над створенням двометрового відображення картинки з пристрою розміром з тостер.

4. Google Earth в реальному часі

В RAL Space в Оксфорді вчені будують дві відеокамери, що відрізняються від всіх інших. Метрові труби, напхані електронікою і дзеркалами, ці камери повинні бути встановлені на Міжнародній космічній станції. Але їх мета полягає не в тому, щоб робити знімки космосу – вони будуть направлені до Землі. І в той час як дозвіл буде невеликим (приблизно піксель на метр), камери будуть показувати в режимі реального часу відео з усієї планети.

Читайте також: 10 технологічних проблем, вирішення яких може принести мільярди

Тим часом деякі дослідники Джорджії трохи інакше підходять до тих же питань. Вони беруть відеозаписи з камер у всьому світі і використовують їх, щоб накласти шарами в Google Earth, іноді поєднуючи безліч ракурсів, щоб отримати бажану картину. В даний час вони зосереджені на людях і автомобілях, але незабаром хотіли б додати тварин і погодні умови.

3. Бездротова електрика

Про бездротову електроенергію міркували набагато довше, ніж можна було б припустити: Нікола Тесла, можливо, удосконалив би технологію сторіччя тому, якщо не був бідним, невдахою, і почасти божевільним. Багато хто сьогодні не знаює, що, незважаючи на те, що це не поширене в масах, бездротова передача енергії фактично існує.

Бездротове зарядний пристрій був створений і продовжує поліпшуватися. Такі компанії як Witricity працюють, розвиваючи електричні «центри», які можуть забезпечувати весь будинок. Їх дослідний зразок називається «Prodigy» і він заснований на дослідженні, зробленому фізиком Марін Солджекік з MIT. Це працює на основі факту, що певні частоти електромагнітних хвиль полегшують невимушеність енергетичної передачі, і два об’єкти, резонуючі з такою частотою, можуть легко передати електрику між ними навіть на деякій відстані і навіть якщо об’єкти металеві. Коли це буде вдосконалено (багато передбачають це протягом наступного десятиліття), це може привести до зникнення батарейок в тому вигляді, якими ми їх знаємо.

2. Ультрашвидкісний поїзд метро

Потяги на магнітній подушці розроблялися протягом досить довгого часу. В Японії недавні успішні випробування показали, що в стадії реалізації плану – з’єднання цілої країни за допомогою 2045 поїздів, які розвивають швидкість до 480 км / год. Це досягається шляхом демонтування коліс і, таким чином, зникає тертя. Потяги Маглев пускають вище електромагнітного поля. І в той час як японська модель досить значна, одна компанія в невеликому передмісті Колорадо Лонгмонті підвищує ставку, усуваючи другий бар’єр високих швидкостей – опір вітру.

Відверто, на усунення цього фактора не робиться так багато ставок, як хотілося б. Деріл Остер з ET3 каже, що поняття їх концепції, названої Evacuated Tube Transport, є майбутнім транспорту. Поїзд знаходиться в запечатаній, герметичній електроній лампі з капсулами здатними до прискорення до 6,500 км / ч, і здатні транспортувати пасажирів через всі США менше ніж за годину. ET3 побудував капсули для дослідного зразка і шукає відповідне місце, щоб побудувати першу трубу.

1. Життєздатний реактор ядерного синтезу

Ядерним діленням (процес, завдяки якому атомні електростанції виробляють енергію) набагато легше управляти, ніж ядерним синтезом (процес, завдяки якому світить сонце і працює ядерна зброя). Маленькі реактори ядерного синтезу були побудовані, але великомасштабний, життєздатний реактор все ще в планах. Консорціум семи комітетів-членів (США, ЄС, Росія, Китай, Японія, Південна Корея та Індія) вибрав Францію для побудови першого у світі. І навіть фахівці визнають, що це могло бути зроблено десятиліття тому, і що ядерний синтез більш чистий і дає в три-чотири рази більшої енергії, ніж розщеплення.

Проект називають ITER і Міжнародний Термоядерний Експериментальний Реактор – це друга за величиною спільна міжнародна наукова робота (що йде відразу після Космічної станції). Використовуватиметься магнітне поле у формі пончика, що містить гази, які досягнуть температур, порівнянних з тими, які знаходяться в ядрі сонця, вище 150 мільйонів градусів за Цельсієм, і вироблять в 10 разів більше енергії, ніж споживають.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button