Всесвіт

«Хаббл» показав зірку, що вмирала та стала ідеально симетричною туманністю

 

Космічний телескоп «Хаббл» сфотографував зірку IC 4406, що вмирає, яка призвела до утворення туманності Сітківка. Про це повідомляє джерело.

В рамках проєкту «Спадщина Хаббла» сайт космічного телескопа опублікував фотографію об’єкта IC 4406 – це планетарна туманність у сузір’ї Вовк, що знаходиться на відстані понад 5 000 світлових років від Землі. Це добре вивчена біполярна туманність південного неба. Вона досить велика та зручна для вивчення. Туманність утворилася з залишків речовини вмираючої зірки IC 4406 і вона практично ідеально симетрична — ліва і права половини зображення це майже дзеркальні відображення один одного.

Матеріал туманності обмежує інтенсивне випромінювання, яке виходить від залишку вмираючої зірки. Газ в IC 4406 іонізується світлом центральної зірки, тому туманність яскраво світиться. На цьому зображенні світло від атомів кисню пофарбоване в синій колір; водень показаний зеленим кольором, а азот — червоним. Колірна гамма остаточного зображення показує різницю в концентрації цих трьох газів в туманності. На зображенні Хаббла не видно великої зони нейтрального газу, який не випромінює видиме світло, але який можна побачити в радіотелескопи.

Це зображення — складова частина даних, отриманих за допомогою другої ширококутної планетарної камери «Хаббла» в червні 2001 року Бобом О’Деллом з Університету Вандербільта та його співробітниками, а також у січні 2002 року гуртом The Hubble Heritage Team.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button