Наука

Антарктичні риби починають поводитися «лякаюче» через потепління води

Вчені з Університету Вірджинії досліджували, як змінилася поведінка антарктичних риб внаслідок потепління Південного океану.

Antarctica Фото Від Wandering-Cloud

Автори нової роботи вивчили зміну в поведінці морських тварин Південного океану, щоб зрозуміти, як вони відреагують на тепловий стрес, викликаний підвищенням температури.

На перший погляд, Антарктида виглядає недружньою, але у водах Південного океану мешкають зовсім різні біологічні види — морські крижані водорості та ціанобактерії, криль, ракоподібні та інші.

Зокрема, риби відіграють життєво важливу роль у харчовій мережі Південного океану — їх приблизно 9 тис. видів, але вони можуть опинитися під загрозою через зміну клімату і, відповідно, підвищення температури океану. Аналіз клімату 2021 року показав, що до 2050-го деякі райони континентального шельфу Антарктики будуть принаймні на 1 °C теплішими.

Автори нової роботи описали, як реагують на підвищення температури вод два види антарктичних риб з гемоглобіном у крові й без. Дослідницька група зазначила, що обидва види реагували на потепління складним набором поведінкових патернів — риби почали активно махати плавниками та розправляти їх, часто підпливати на поверхню, щоб подихати, а також короткочасно змінювали активність на відпочинок.

За словами дослідників, поведінка риб була страшною, але, попри це, вони показали, що здатні адаптуватися до змін температури.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments