Здоров'я

ВООЗ заявила про дуже високий ризик поширення омікрон-штаму SARS-CoV-2 у світі

Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про серйозні наслідки, якщо виникне черговий масштабний спалах Covid-19, і порадила владі посилити обмежувальні заходи через поширення нового штаму коронавірусу з великою кількістю мутацій.

Coronavirus Defeated by Doctors and Scientists. Virus Breaking U
Фото Від Photocreo

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала оновлені дані омікрон-штаму SARS-CoV -2, згідно  інформації італійських вчених, нарахували вже не 32, а 43 мутації S-білка – у порівнянні з 18 у «дельти». Також експерти визнали, що ризик глобального розповсюдження цього варіанта вкрай високий, хоча летальних випадків через нього поки що не зафіксували. “Випадки Covid-19 очікуються й у вакцинованих, але в невеликій і передбачуваній кількості”, – вважають у ВООЗ.

Досі не ясно, чи швидше новий штам передається від людини до людини: у деяких районах ПАР, де виявилося найбільше заражених «омікроном», захворюваність Covid-19 та кількість позитивних результатів тестів зростають, але не можна сказати, що всі випадки пов’язані з лінією B.1.1.529. Дослідження продовжуються.

Щодо тяжкості захворювання, то тут ВООЗ теж не змогла зробити жодних конкретних висновків. «Попередні дані свідчать про те, що в Південній Африці зростає кількість госпіталізацій, але це можна пояснити збільшенням загальної кількості інфікованих, а не конкретно “омікроном”. На сьогодні немає інформації, що дозволяє припустити, що симптоми, пов’язані з “омікроном”, відрізняються від симптомів інших варіантів. Перші зареєстровані інфекції були серед студентів університетів — молодих людей, які, як правило, легше переносять хворобу. Але на розуміння ступеня тяжкості інфекції, що викликається “омікроном”, піде від декількох днів до декількох тижнів. Всі варіанти коронавірусу, включаючи дельту, що домінує у світі, здатні викликати важке захворювання або призвести до смерті», — випливає зі звіту.

Проте експерти організації припустили, що Covid-19, які вже перехворіли, можуть повторно заразитися омікрон-штамом — причому ризик, у порівнянні з іншими варіантами SARS-CoV-2, цього разу вищий. Докладніші дані пообіцяли надати найближчими тижнями. «Вакцини, як і раніше, мають вирішальне значення для зниження ризику тяжкого перебігу хвороби та смертності, у тому числі проти домінуючого циркулюючого варіанту «дельта». За допомогою ПЛР-тестів, що використовуються сьогодні, можна виявити інфекції, у тому числі викликані “омікроном”. Кортикостероїди та блокатори рецепторів IL6, як і раніше, будуть ефективні в лікуванні пацієнтів з тяжкою формою Covid-19. Інші методи лікування вивчать, щоб зрозуміти, наскільки вони ефективні з урахуванням мутацій», — додали у ВООЗ.

За останніми даними, заражених омікрон-варіантом виявили в ПАР, Ботсвані, Гонконгу, Ізраїлі, Бельгії, Канаді, Австралії, Нідерландах, Данії, Великій Британії, Німеччині, Італії, Чехії, Шотландії, Австрії та Португалії, а також — імовірно — у Франції та Швейцарії. У всіх випадках, крім Шотландії, йдеться про туристів, які повернулися на батьківщину з Африки. Євросоюз та багато інших країн обмежили в’їзд із деяких держав Чорного континенту. Як відзначали південноафриканські лікарі, «омікрон» відрізняється дуже легкими симптомами й найчастіше пацієнти можуть лікуватися вдома. Анжеліка Кутзі, лікар і голова Медичної асоціації ПАР (до речі, вона перша запідозрила появу нового штаму SARS-CoV-2), розповіла, що хворі — переважно люди 40 років і молодші — скаржилися на сильну втому, головний біль та ломоту в тілі. Аносмії та агезії у них не спостерігали. Майже половина хворих не були щеплені.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button