Всесвіт

«Хаббл» знайшов подвійний квазар

Вчені з НАСА виявили подвійний квазар – рідкісне космічне явище, яке складно помітити з пристроїв на Землі. У майбутньому вони можуть об’єднатися в надмасивні чорні діри.

Космічний телескоп НАСА «Хаббл» виявив подвійний квазар, якому мінімум 10 млн років. Ці об’єкти розташовані настільки близько один до одного, що на деяких наземних телескопічних знімках виглядають як єдиний об’єкт. Однак на більш чіткому кадрі «Хаббла» між об’єктами видно межу. Дослідники вважають, що квазари дуже близькі один до одного, тому що вони знаходяться в ядрах двох галактик.

Квазари – одні з найяскравіших об’єктів у видимому Всесвіті. Вчені пояснили, що це активні ядра галактик на початковому етапі розвитку, в яких надмасивна чорна діра поглинає навколишню речовину, формуючи акреційний диск. Це і є джерело потужного випромінювання, який в десятки і сотні разів перевищує сумарну світність всіх зірок.

«За нашими оцінками, на кожні тисячу квазарів доводиться один подвійний квазар. Так що знайти ці подвійні квазари – все одно, що знайти голку в стозі сіна », – заявив провідний дослідник Університету Іллінойсу Юе Шен.

Автори вважають, що розташовані поруч один з одним квазари знаходяться в центрах галактик, що зливаються, і з часом можуть об’єднатися в надмасивні чорні діри. Як можна визначити по фотографіям «Хаббла», квазари всередині кожної пари знаходяться на відстані всього близько 10 тисяч світлових років один від одного.

У НАСА також додали, що результат їх дослідження швидше за все вірний. Однак є ймовірність того, що пристрій двічі захопив один і той же квазар, який розділився в результаті лінзування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button