Фото

Подивіться на ділянки Всесвіту, де народжуються нові зірки. Їх рідко вдається зняти

“Хаббл” зробив новий знімок. На зображенні — вільно плаваючі випаровуються газові глобули, де народжуються нові зірки. Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА опублікував новий знімок. На ньому зображені вільно плаваючі випаровуються газові глобули (англ. free evaporating gas globule, frEGG). Ці об’єкти були відкрили зовсім недавно і спостерігали дуже рідко. Вперше їх побачили на знаменитому знімку туманності Орла, який зробив телескоп «Хаббл» в 1995 році.

Джерело: НАСА, ЄКА

Оскільки ці згустки газу темні, їх рідко можна побачити в телескопи. Вони стають помітними, коли знову утворюються зірки загоряються, їх інтенсивне ультрафіолетове випромінювання розмиває навколишній газ. FrEGG, які зображені на новому знімку, розташовані в туманності Північний вугільний мішок (Northern Coalsack Nebula) в напрямку сузір’я Лебедя.

Автори та права: НАСА, ЄКА та Р. Сахаї (Лабораторія реактивного руху); обробка: Гледіс Кобер ( НАСА / Католицький університет Америки)

На цьому знімку «Хаббла» також видно дві гігантські зірки. Зліва — рідкісна гігантська зірка O-типу, дуже яскрава біло-блакитна зірка, найгарячіша у Всесвіті. Ці масивні зірки в 10 000-1 000 разів яскравіші сонця і швидко вигорають, всього за кілька мільйонів років. Праворуч — ще більш масивна надгігантська зірка B-типу. Надгігантські зірки також швидко спалюють своє паливо, але це займає від декількох сотень тисяч до десятків мільйонів років. Вони вмирають, вибухаючи надновими.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button