Наука

Газовані напої зробили піддослідних щурів дурнішими

У новому дослідженні вчені виявили, що щури, які регулярно пили газовані солодкі напої, відчували проблеми з пам’яттю, когнітивні порушення і клітинний дистрес.

Image by Igor Ovsyannykov from Pixabay

Газована вода ніколи не вважалася здоровою їжею. У ній величезна кількість цукру, і численні дослідження підтвердили, що це призводить до таких захворювань, як діабет, хвороби серця, карієс і ускладнення з печінкою.

Але, згідно з новим дослідженням, постійне і тривале вживання солодких безалкогольних напоїв може бути безпосередньо пов’язане зі здоров’ям мозку і поведінковими проблемами.

Щоб вивчити, як газовані напої можуть впливати на мозок щурів, вчені спочатку розділили гризунів на три вікові групи: двомісячні, восьмимісячні і 14-місячні. Потім кожна з них була розділена на підгрупи: одні пили тільки воду, а другі — і газовану воду, і воду.

Через 57 днів вчені провели тестування поведінки за допомогою лабіринту, а через десять днів щурів піддали евтаназії, щоб біологи могли вивчити будь-які зміни в їх мозку. При огляді гризуни, що п’ють воду, почувалися нормально. Однак ті, які пили газовану воду – ні.

Під час поведінкових тестів вчені виявили, що у більшості питущих газовану воду щурів (особливо у тих, кому було два і вісім місяців) зіпсувалася пам’ять. Їм стало набагато складніше проходити лабіринт.

Вивчення мозку щурів підтвердило, що всі групи, які пили газовану воду, отримали різні ступені пошкодження лобової кори, яка контролює життєво важливі психічні функції, такі як увага, пам’ять і судження, а також гіпокамп, який відіграє важливу роль як в пам’яті, так і в навчанні.

Неврологічні пошкодження ніколи не бувають позитивними. Наприклад, у людей пошкодження лобової кори також пов’язане зі змінами особистості і надмірною імпульсивністю, в той час, як вважається, що пошкодження гіпокампа відіграє значну роль в таких станах, як тривога, депресія, біполярний розлад, шизофренія та інші.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments