Наука

Яка ймовірність того, що Tesla повернеться з космосу і вріжеться в Землю?

Вчені з Університету Торонто підрахували, що електромобіль Ілона Маска має всі шанси в майбутньому здійснити розворот і зіткнутися з нашою планетою.

Ілон Маск, засновник SpaceX, завоював увагу всього світу, запустивши електромобіль Tesla в космос. У цього рекламного трюку, втім, є дуже цікаве продовження: автомобілю чекає подорож по Сонячній системі протягом десятка-іншого мільйонів років. Група дослідників, які спеціалізуються на орбітальній динаміці, проаналізувала орбіту автомобіля на наступні кілька мільйонів років. Виявилося, існує ненульова ймовірність зіткнення Tesla з Землею!

Ханно Рейн (Hanno Rein) з Університету Торонто в Канаді та його колеги регулярно моделюють рухи планет і екзопланет.

«У нас є все необхідне програмне забезпечення, і коли ми побачили запуск Tesla минулого тижня, то вирішили дізнатися, що чекає автомобіль в майбутньому. Таким чином, ми прорахували його орбіту на кілька мільйонів років», розповідає він.
Ракета Falcon Heavy з SpaceX вивела машину в бік Марса, але гравітація Сонця через кілька місяців запустить її по еліптичній орбіті, тому вона буде багаторазово перетинати орбіти Марса, Землі і Венери, поки не вріжеться в яке-небудь небесне тіло, чи не розвалиться від впливу мікрометеоритів.

Рейн каже, що передбачена орбіта автомобіля схожа на багато навколоземних астероїдів, які дрейфують по всій Сонячній системі. Інші дослідники простежили коливання яскравості автомобіля в космосі, щоб вирахувати, що швидкість його обертання становить приблизно один раз у 5 хвилин. Перший раз Tesla пройде в безпосередній близькості від Землі в 2091 році — і за тисячоліття ця ситуація повториться багаторазово. Але через те, що крихітні відмінності в траєкторії перед зустріччю призводять до величезних відмінностей після неї, орбіта по суті хаотична і прогнозувати її з упевненістю неможливо.

Підводячи підсумки, команда стверджує, що за мільйон років у Tesla є 6% шанс зіткнення з нашою планетою і 2,5% шанс зіткнення з Венерою. Про це вчені повідомляють у роботі, опублікованій на порталі arXiv. Ще через три мільйони років цей шанс зросте до 10%. Але навіть у цьому випадку нашим далеким нащадкам не варто хвилюватися: швидше за все, автомобіль просто згорить в атмосфері, так і не торкнувшись поверхні планети.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments