Наука

Генетики створили “універсальну” донорську нирку

Дослідники змінили групу крові померлих донорських нирок за допомогою “молекулярних ножиць”. Про роботу повідомляє прес-служба Кембриджського університету.

Генетики з Кембриджського університету успішно змінили групу крові в нирках трьох померлих донорів. Дослідження допоможе збільшити кількість донорських органів, доступних для трансплантації.

У своїй роботі вчені використовували нормотермічну перфузійну машину. Цей пристрій з’єднується з людською ниркою і імітує систему кровообігу, щоб прогнати через орган кров, насичену киснем. Така технологія дозволяє довше зберігати органи життєздатними.

Дослідники додали в кров спеціальний фермент. Він діяв як “молекулярні ножиці”, видаляючи маркери групи крові (антигени), що вистилають кровоносні судини нирок, в результаті чого орган перетворився в найбільш поширений тип О (I група крові).

Нирку від людини з групою крові А (II група) не можна пересадити людині з групою крові в (III група) і навпаки. Це пов’язано з наявністю певних антигенів: у людини з антигенами типу A імунітет виробляє антитіла проти антигенів типу B. Але зміна групи крові нирки на універсальну дозволить проводити більше трансплантацій, оскільки такі органи можна використовувати для людей з будь-якою групою крові без ризику відторгнення.

Одним з найбільших обмежень щодо того, кому можна пересадити донорську нирку, є той факт, що у вас повинна бути сумісна група крові, – говорить Майк Ніколсон, професор трансплантаційної хірургії Кембриджського університету

Перед тим, як новий метод можна буде використовувати в реальних медичних операціях, вчені досліджують, як «універсальна» нирка буде працювати в нормальній системі кровообігу пацієнтів з II і III групами крові. Вони планують провести тестування за допомогою перфузійного апарату, пропускаючи кров різних груп через орган, а потім провести клінічні випробування на людях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments