Всесвіт

У Землі і супутника Юпітера виявилося більше спільного, ніж вважали вчені

Знання того, з якого льоду складається панцир Європи, допоможе розшифрувати солоність і населеність її океану. Дослідження опубліковано в журналі Astrobiology.

Глобальний океан на супутнику Юпітера, Європі, прихований під товстим шаром льоду. Виявилося, що у воді прихований ще один тип льоду — підводний. В ході нового дослідження вчені з’ясували, що він схожий на шельфові льодовики Антарктиди на Землі. Тепер вчені зможуть використовувати нашу планету для оцінки населеності Європи.

Підводний лід набагато чистіше, ніж інші види льоду. Це означає, що крижаний панцир Європи може бути набагато менш солоним, ніж вважалося раніше. Дані дуже важливі для співробітників НАСА, які готують до запуску космічний корабель Europa Clipper. На ньому буде радар, який загляне під крижаний панцир, щоб зрозуміти, чи придатний океан Європи для життя. Сіль в льодах може вплинути на “бачення” радара. Важливо передбачити, з чого складається лід, це допоможе вченим розібратися в отриманих даних.

Ілюстрація космічного корабля НАСА Europa Clipper, що пролітає повз супутника Юпітера Європи. Фото: NASA / JPL-Caltech

Дослідження, опубліковане в серпневому номері журналу Astrobiology, було проведено під керівництвом Техаського університету в Остіні, який також керує розробкою радіолокаційного приладу Europa Clipper.

Європа – це скелястий світ розміром приблизно з земний Місяць, оточений світовим океаном і крижаним панциром товщиною в кілька кілометрів. Це шостий за віддаленістю від планети супутник Юпітера, найменший з чотирьох галілеєвих супутників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments