Наука

Пар від вейпа призводить до хронічного запалення кишечника

Нове дослідження вказало на те, що вейп (або електронні сигарети) можуть бути шкідливими навіть без нікотину! Пар від пристрою може викликати запалення кишечника.

Image by Ethan Parsa from Pixabay

Вчені відзначають, що через те, що вейпи і електронні сигарети відносно недавно з’явилися на ринку, все ще рано робити висновки про довгострокові наслідки використання такого роду курильних апаратів. Однак заперечувати їх шкоду неможливо.

Що ж стосується впливу електронних сигарет на здоров’я кишечника, то тут було проведено не так багато робіт. Дослідження 2018 року показало, що вейпінг, мабуть, не робить негативного впливу на різноманітність мікробіому кишечника, на відміну від куріння тютюну. Нова робота вчених з США була спрямована на вивчення впливу самих парів електронних сигарет на слизову оболонку кишечника. І ось тут вчені виявили деякі негативні наслідки.

В ході своїх експериментів вчені виключили нікотин і ароматизатори, щоб сконцентруватися на пропіленгліколі і рослинному гліцерині – хімічних речовинах, що використовуються в якості основи в усіх рідинах для вейпінгу.

Дослідники порівняли ефект вдихання парів електронних сигарет протягом одного тижня з більш тривалим періодом в три місяці. У той час як тижневий вплив парів викликало незначні негативні ефекти, хронічний вплив призводив до запалення товстої кишки і зниження експресії генів, пов’язаних з бар’єрною функцією кишечника.

«Це перше дослідження, яке демонструє, як хронічний вплив електронних сигарет підвищує сприйнятливість кишечника до бактеріальних інфекцій, що призводить до хронічного запалення і інших проблем зі здоров’ям», – каже Суміта Дас, автор нового дослідження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button