Земля

Гербіцид поставив під загрозу спільноти прісноводних організмів

Серія досліджень показала, що гербіцид гліфосат може змінити структуру природних прісноводних спільнот бактерій і зоопланктону. Достатньо всього 0,1 мг / л гліфосату, щоб викликати зменшення біорізноманіття зоопланктону.

Оскільки планктон є основою харчового ланцюга в прісноводних екосистемах, дуже важливо зрозуміти, як спільноти планктону реагують на широко використовувані пестициди, що потрапляють у воду з різних джерел. Дослідження токсичності тієї чи іншої речовини часто ґрунтуються на лабораторних тестах на одному виді і ігнорують можливий вплив багатьох факторів навколишнього середовища і взаємодії видів при зіткненні з забруднювачем.

У новому дослідженні вчені проаналізували масив 1000-літрових експериментальних ставків, заповнених озерною водою, щоб краще зрозуміти вплив хімічних речовин на зоопланктон. Автори реєстрували реакцію бактеріального, водоростевого та зоопланктону на індивідуальну та спільну присутність трьох хімічних речовин, які зазвичай використовуються фермерами по всьому світу: гербіциду гліфосату, неонікотиноїдного інсектициду імідаклоприду та поживних добрив.

Вчені виявили, що, коли вони застосовували пестициди і добрива окремо і в поєднанні, в широкому діапазоні концентрацій, то гліфосат сильніше інших впливав на біорізноманіття планктону в гіршу сторону. Цікаво, що забруднення гліфосатом по-різному впливало на прісноводні бактерії і зоопланктон. Бактеріальні спільноти спочатку піддавалися впливу високих концентрацій гліфосату, але вони могли оговтатися від цього стресу протягом декількох днів.

При першому впливі гліфосату чисельність і різноманітність зоопланктонного співтовариства швидко скоротилися. Після цього загальна кількість зоопланктону відновилася менш ніж за 3 тижні, але кількість видів залишалася низькою, особливо в сильно забруднених ставках. Це пов’язано з тим, що застосування гліфосату усунуло чутливі види, дозволивши кільком стійким до інсектициду організмам взяти верх і розмножитися. Втрата біорізноманіття зоопланктону може порушити стабільність реальних екосистем і скоротити чисельність інших видів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button