Земля

Кислотне озеро на вершині “фатальної гори” сфотографували з МКС (фото)

Астронавти НАСА зробили з космосу знімок реальної “фатальної гори” в Новій Зеландії.

Невідомий астронавт на борту Міжнародної космічної станції (МКС) зробив приголомшливий знімок засніженого гідротермального озера на вершині реальної «фатальної гори» в Новій Зеландії. Фотографію опублікувало НАСА.

Руапеху – найбільший стратовулкан і найвища точка Австралії. Саме тут знімали Ородруїн або “фатальну гору” з фільмів “Володар Кілець”. Вона знаходиться в Національному парку Тонгаріро (об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), розташованого в центрі Північного острова Нової Зеландії. Велика частина видових зйомок “Середземного королівства” і Мордора Толкієна знімалася саме тут.

Вулкан Руапеху. Зображення: NASA

Знімок, опублікований НАСА, був зроблений одним з астронавтів, що входили до складу екіпажу 65-ї експедиції на борту МКС 23 вересня 2021 року, коли станція пролітала над вулканом.

Гідротермальне озеро на вершині гори Руапеху, відоме як Кратерне озеро або Те Вай-мое, розташоване між трьома основними вершинами гори. Найвища з них досягає 2 797 м. Магматична камера глибоко всередині вулкана нагріває озеро, в результаті чого температура озера коливається від 15 до 45 °C. При цьому, за даними спостережень, озеро дуже кисле, з рівнем pH<1 через велику кількість вулканічних газів, які розчиняються у воді.

Кратерне озеро важливе для геологів, які стежать за рівнем загрози вулкана. Гідротермальне озеро – єдина доступна частина вулканічної системи, доступна дослідникам, і швидкі коливання температури води можуть відображати зміни в активності нижче сніжної вершини вулкана.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button