Технології

П’ять цікавих енергетичних проектів, які не будуть реалізовані

Все частіше і частіше джерела чистої енергії такі як сонячні панелі і вітряні турбіни виходять на передній план. Багато в чому цьому сприяють низькі ціни і розвиток технологій. Але навіть в умовах масових передбачень майбутнього переходу до чистої та відновлюваної енергії народжуються експериментальні та амбітні енергетичні проекти. Іноді вони навіть переходять з розряду ідей в стан розробки.

enerhetychnproekty_550

Багато з цих проектів ніколи не вийдуть на масовий ринок, але напевно будуть корисні для божевільних підприємців, що просувають новеньке. Перед вами п’ять безглуздих і дивних енергетичних проектів, які намагаються стати реальністю.

1. Сонячна станція в космосі

enerhetychnproekty01_550

Протягом десятиліть японські вчені розвивали ідею будівництва гігантського сонячного колектора в космосі, який зможе відправляти промінь мікрохвильової енергії на Землю і виробляти тим самим «сонячну енергію з космосу». Але Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) взялося за цю ідею всерйоз відразу після відмови країни від ядерної енергії. До 2030-го року JAXA планує побудувати комерційну систему в 1 ГВт (приблизно стільки виробляє велика вугільна або атомна станція). Залишається всього десять-двадцять років до уточнення всіх деталей.

2. Електростанція на гарячому повітрі

enerhetychnproekty02_400

Протягом багатьох років деякі дослідники шукали можливість використовувати пил для вироблення електроенергії. Ідея полягає в тому, що сонце може нагріти тонкий шар повітря, який закрутиться в аеродинамічному вихорі, а потім може бути використаний для отримання енергії. Зараз компанія Solar Wind Energy Tower намагається побудувати колону з повітрям, що виробляє електрику. Вона вже отримала схвалення на будівництво 1,5-мільярдного проекту в місті Юма (штат Арізона) станції, яка вироблятиме 435 мегават-годин на рік. Міський дозвіл – це тільки перший крок, компанії все ще потрібно знайти інвесторів і покупців.

3. Чиста вугільна електростанція

Зберігання викидів вуглецю від вугільних електростанцій – не така вже й дурна ідея, проте технології, що дозволяють це реалізувати, занадто дорогі. Однак, за повідомленнями MIT Tech Review, в Північній Америці дві чистих вугільних електростанції наближаються до завершення. Станція в Міссісіпі в п’ять разів більше від станції в Саскачевані, але також використовує більш спірну технологію (газифікує вугілля). Проте прорив близький. У Китаї також є GreenGen, велика вугільна електростанція в Тяньцзіні, яка скоро почне збирати вуглецеві викиди в кілометрах під заводом.

4. Термоядерний синтез

enerhetychnproekty03_550

60 років вчені витрачають гроші, намагаючись здолати термоядерний синтез. На початку цього року Ліверморска національна лабораторія оголосила про досягнення важливої ??віхи: паливо, що використовується в процесі синтезу, виробляє більше енергії на виході, ніж необхідно для запуску реакції. Стартап General Fusion стверджує, що його власна технологія синтезу знаходиться на межі прориву, і через два-три роки відкриється перший завод. Дуже і дуже багато інвесторів все ще вірять і вкладають гроші в термоядерний синтез, який вже 60 років як «ось-ось запрацює».

5. Повітряні акумулятори

Це питання вже не про виробництво енергії, а про її зберіганні. Батареї, що використовують повітря і метал, перебували в розробці протягом багатьох років. Вони використовують метал – літій або цинк – як анод, повітря в якості катода, ну і рідкий електроліт. Використання повітря може зробити ці батареї наддешевими і вкрай легкими (оскільки повітря поки що безкоштовне). Багато енерговиробників володіють масою напрацювань і проектів, в яких повітря використовується в якості ключового компонента.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button