Технології

Створене рідке вуглеводневе паливо з СО2 і води

Вчені шукають способи видаляти надмірний вуглекислий газ (СО2) з атмосфери, тому безліч експериментів направлено на використання цього газу в створенні палива. І водень, і метанол використовували в експериментах, але процеси були багатоступінчатими і вимагали застосування різноманітних методик. Тепер дослідники Техаського Університету (Арлінгтон, ЮТА) продемонстрували пряме, просте і недороге перетворення СО2 і води в рідке паливо за допомогою високого тиску, інтенсивного випромінювання і сконцентрованого підігріву.

0ca373044b98db73710843b66dd9dc9a

За словами дослідників з Техасу, це прорив – отримання технології стабільного палива із застосуванням вуглекислого газу з атмосфери і перевагою у вигляді виробництва кисню як побічного продукту, що матиме ще більш позитивний вплив на навколишнє середовище.

«Ми перші, хто використовував і світло, і тепло, щоб синтезувати рідкі вуглеводні в одноступінчистому процесі з СО2 і води, – сказав Брайан Денніс, професор UTA і науковий співкерівник проекту. – Зосереджене світло стимулює фотохімічну реакцію, яка генерує високоенергетичні проміжні ланки і тепло, щоб стимулювати термохімічну реакції вуглецевого ланцюгового формування, таким чином роблячи вуглеводні в одноступінчастому процесі».

Читайте також: 

Для ініціації процесу фото- і термохімічної реакції використовується фотокаталізатор з діоксиду титану, який дуже ефективний в UV-спектрі, але неефективний у видимому. Для підвищення ефективності дослідники збираються створити фотохімічний каталізатор, який краще відповідний сонячному спектру. Згідно з дослідженнями, команда передбачає, що кобальт, рутеній або навіть залізо можна розглянути як хороших кандидатів на новий каталізатор.

«У нашого процесу також є важлива перевага перед альтернативними технологіями для транспортних засобів, оскільки багато продуктів вуглеводню у нашій реакції ті ж, що використовуються в автомобілях, вантажівках і літаках, таким чином, не буде необхідності змінювати існуючу систему розподілу палива», – сказав Фредерік Макдоннелл, тимчасовий декан факультету хімії та біохімії UTA і науковий співкерівник проекту.

У майбутньому дослідники припускають, що параболічні дзеркала могли також використовуватися, щоб сконцентрувати сонячне світло на каталізаторі в реакторі, таким чином забезпечуючи і необхідне нагрівання, і фотоініціацію реакції без інших джерел зовнішнього живлення. Команда також вважає, що будь-який надлишок тепла, створюваний в процесі, може бути також використаний в інших аспектах сонячного паливного засобу, наприклад, відділенні і очищенні води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button