Технології

Космічний вітрильник LightSail 2 зв’язався з Землею

Апарат LightSail 2, нещодавно доставлений на навколоземну орбіту, днями вперше встановив зв’язок з Землею. Незабаром він повинен буде розгорнути сонячне вітрило площею близько 32 квадратних метрів.

LightSail 2 був виведений на орбіту ракетою SpaceX Falcon Heavy, запущеної минулого тижня. Днями ж команда місії апарату з Планетарного Суспільства повідомила, що їй вдалося встановити двосторонній зв’язок з LightSail 2 і що апарат зараз проходить різні тести. Зазначалося, що всі протестовані системи апарату працюють справно.

На відміну від традиційних космічних апаратів, LightSail 2 працює не на ракетних двигунах: він використовує сонячну енергію. Незабаром апарат повинен буде розгорнути свій сонячний парус (принцип його роботи полягає у використанні тиску сонячного випромінювання на дзеркальну поверхню для приведення космічного апарату в рух), що має площу 32 квадратних метри. Перш, втім, фахівці повинні будуть завершити тестування систем (зокрема, камери апарату повинні будуть зробити тестові знімки). Як очікується, LightSail 2 пропрацює на орбіті близько року, після чого згорить в атмосфері землі.

Перша місія — LightSail 1 — була запущена навесні 2015 року. Незважаючи на складності, фахівці все ж змогли встановити зв’язок з апаратом і він зумів розвернути вітрило; Планетарне Товариство визнало тестовий політ успішним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button