Земля

Глобальне потепління призводить до знищення планктону в Північному Льодовитому океані

Команда вчених з Прінстонського і Хімічного інституту Макса Планка з’ясувала, що глобальне потепління не призведе до різкого збільшення планктону в Північному Льодовитому океані, а навпаки.

Автори нової роботи вивчили історію та рівні надходження азоту в Північний Льодовитий океан, щоб зрозуміти, як його екосистеми будуть змінюватися під впливом глобального потепління. Результати роботи показують, що розшарування відкритих арктичних вод, особливо в районах, які проходять через Берингову протоку, не дозволить поверхневому планктону отримувати достатню кількість азоту для рясного росту.

Деякі вчені раніше припускали, що танення льодів Північного Льодовитого океану допоможе світлу частіше досягати поверхні води, і це призведе до збільшення кількості планктону, яким харчується риба й інші живі істоти.

У новій роботі дослідники вирішили перевірити, чи так це насправді: вони вивчили скам’янілий планктон, щоб зрозуміти темпи надходження азоту в Північний Льодовитий океан. В результаті цього аналізу вони припустили, що в умовах глобального потепління в цих відкритих арктичних водах кількість азоту буде обмежено.

Так виходить, тому що планктону для життя потрібен не тільки азот, але і поживні речовини, які є тільки в глибині Північного Льодовитого океану.

Чи може планктон засвоювати ці поживні речовини, залежить від того, наскільки верхній шар океану стратифікований або розділений на шари. Такі шари дозволяють поживним речовинам підійматися до планктону поступово.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments