Всесвіт

Знайдена область зореутворення схожа на ранню Сонячну систему

Сусідня область зореутворення може дати інформацію про те, як утворилася Сонячна система. Астрономи знайшли область активного зореутворення в сузір’ї Змієносця, яка схожа на умови зародження Сонячної системи. Автори нової роботи використовували багатохвильові спостереження за зореутворюючою областю Змієносця, для того, щоб виявити взаємодії між хмарами зореутворюючого газу і радіонуклідами.

Їх результати показують, що наднові в зоряному скупченні є найбільш вірогідним джерелом недовготривалих радіонуклідів в зореутворюючих хмарах.

Астрономи на прикладі комплексу областей зореутворення в сузір’ї Змієносця простежили шляхи транспорту ізотопу алюмінію-26 з міжзоряного середовища в протопланетні диски. Виявилося, що найчастіше він народжується під час вибухів наднових і здатний широко розповсюджуватися по протопланетному диску, приводячи до його глобального нагрівання.

“Наша сонячна система, швидше за все, сформувалася в гігантській молекулярній хмарі разом з молодим зоряним скупченням, і одне або кілька наднових забруднили газ, який в майбутньому перетворився в Сонце і його планетну систему” – стверджує Дуглас Н.К. Лін, професор астрономії та астрофізики Каліфорнійського університету в Санта-Крусі

В хмарах Змієносця є багато щільних протозоряних ядер на різних стадіях зореутворення і розвитку протопланетного диска. Автори об’єднали зображення в діапазоні довжин хвиль від міліметрів до гамма-променів і показали, як виглядає потік алюмінію-26 із сусіднього зоряного скупчення в сторону області зореутворення Змієносця.

Цей процес збагачення схожий на той, який був під час формування Сонячної системи 5 млрд років тому.

Автори розробили модель, яка враховує кожну масивну зірку, яка ймовірно існувала в цьому регіоні, включаючи її масу, вік і ймовірність вибуху. Також вона враховує потенційні шляхи поширення алюмінію-26 із зоряних вітрів і наднових. Модель дозволила визначити ймовірності різних сценаріїв виробництва алюмінію-26, які ми бачимо сьогодні.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments