Всесвіт

Глибоке вивчення допомогло знайти 301 екзопланету в даних космічного телескопа “Кеплер”

Нейромережа ExoMiner проаналізувала зібрані телескопом “Кеплер” дані й змогла виявити в них ще 301 планету за межами Сонячної системи.

В архівах телескопа “Кеплер” багато кандидатів в екзопланети. Нова нейромережа змогла підтвердити статус 301 об’єкта з них.

Глибокі нейронні мережі — це програми з машинним навчанням, які здатні знаходити неочевидні закономірності у великих масивах даних. ExoMiner – це нова нейронна мережа з глибоким навчанням, яка використовує суперкомп’ютер Pleiades від NASA і може знаходити реальні екзопланети, з успіхом відрізняючи їх від інших об’єктів або перешкод. Цей алгоритм навчається, використовуючи дані про раніше підтверджених кандидатів в екзопланети й хибнопозитивних випадках.

ExoMiner не замінює, а допомагає професіоналам в області аналізу астрономічних спостережень знаходити нові небесні тіла. Зокрема, нейромережа вже “покопалася” в даних, зібраних космічним телескопом NASA» Кеплер” і його місією K2. Для таких апаратів, як “Кеплер”, в полі зору яких знаходяться тисячі зірок, кожна з яких може мати декількох потенційних екзопланет, вивчення масивних наборів даних вимагає величезних витрат часу. ExoMiner вирішує цю дилему.

У статті, опублікованій в Astrophysical Journal, команда астрономів показала, як ExoMiner виявив 301 планету, використовуючи дані з архіву “Кеплера”. Кожен з 301 перевіреного машиною об’єкта був спочатку виявлений фахівцями, що працюють на телескопі та був внесений в каталог як кандидат на звання екзопланети. Але до ExoMiner ніхто не зміг підтвердити їх статус.

“Тепер, коли ми навчили ExoMiner, використовуючи дані Кеплера, з невеликим доопрацюванням, ми можемо перенести цю модель на інші місії, включаючи TESS, над якими ми зараз працюємо», — повідомили автори статті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments