Всесвіт

Новий «мисливець за планетами» НАСА робить перший “науковий” знімок неба

Новітній «мисливець за планетами» НАСА супутник Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS), отримав перші цінні наукові дані, які допоможуть вченим відкривати і вивчати нові екзопланети, або планети, розташовані за межами нашої Сонячної системи. Частина даних, зібраних апаратом TESS з його першої наукової орбіти, включає детальний знімок південного неба, зроблений за допомогою всіх чотирьох ширококутних камер цього космічного апарату. Цей знімок, що став для цього апарату «першим світом», демонструє велику кількість зірок і інших об’єктів, включаючи системи, у яких раніше вже були виявлені екзопланети.

Новый «охотник за планетами» НАСА делает первый "научный" снимок неба

«В морі зірок, навколо яких рухаються планети, місія TESS закидає широку мережу і обіцяє зловити в неї величезну кількість планет, перспективних для подальшого вивчення, – сказав Пол Герц, директор астрофізичного підрозділу НАСА, виступаючи в штаб-квартирі НАСА у Вашингтоні. – Цей перший науковий знімок, що став для супутника «першим світом», що демонструє можливості камер апарату TESS і показує, що місія зможе реалізувати свій гігантський потенціал в ході пошуків планети, подібної Землі».

Апарат TESS отримував цей знімок за допомогою всіх чотирьох своїх бортових камер протягом 30-хвилинного періоду у вівторок, 7 серпня. Темні лінії на знімку являють собою проміжки між індивідуальними детекторами камер. Ці знімки включають частину декількох десятків сузір’їв, від Єдинорога до Живописця, а також галактики-супутники Чумацького шляху Велику і Малу Магеланові Хмари – а також безліч інших цікавих астрономічних об’єктів.

Місія TESS проведе два роки на орбіті, спостерігаючи все небо в пошуках планет, що здійснюють транзит перед зірками, розташованими відносно близько до Сонячної системи. Протягом першого року роботи супутник TESS буде спостерігати 13 секторів південного неба, а протягом другого року – 13 секторів північного неба.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button