Всесвіт

Супутник НАСА знайшов ще одну екзопланету

Супутник НАСА з пошуку схожих на Землю планет за межами Сонячної системи TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) виявив третю екзопланету за час своєї роботи, повідомляється на сайті НАСА.

“Супутник TESS виявив три підтверджені екзопланети за межами нашої Сонячної системи за перші три місяці спостережень”, — повідомляється на сайті.

За інформацією НАСА, виявлена планета HD 21749b в три рази більше Землі за розміром і в 23 рази важче. Вона кожні 36 діб обертається навколо карликової зірки HD 21749 класу K, яка знаходиться в 53 світлових роках від Землі в сузір’ї Сітка. Температура на її поверхні досягає 150 градусів за Цельсієм.

“У цієї планети щільність більше, ніж у Нептуна, але вона не скеляста”, — заявила дослідник Діана Драгомир.

Як повідомляє видання Guardian, планета швидше за все є газовою.

Також дослідники заявляють про можливе виявлення ще однієї планети, яка приблизно відповідає розміру Землі, вона теж обертається навколо зірки HD 21749 кожні вісім днів. Якщо її виявлення буде підтверджено, вона стане найменшою планетою, виявленої TESS.

Про виявлення першої планети повідомлялося 19 вересня. У повідомленні вона названа “супер-Земля”, яка обертається навколо зірки Пі Столової гори в сузір’ї Столова гора на відстані близько 60 світлових років від Землі. За даними НАСА, маса і радіус планети свідчать про щільність, порівнянні з щільністю води, що дозволяє зробити висновок про можливу наявність там води або газів. Це одна з двох відомих планет цієї системи.

Пізніше 21 вересня супутник виявив другу за два дні планету, гідну уваги вчених. Трохи більше, ніж Земля, ця планета обертається навколо LHS 3844, карликової зірки класу М в 49 світлових роках від Землі, кожні 11 годин. Знахідка охарактеризована як “гаряча Земля”.

Апарат TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) в НАСА називають “мисливцем за планетами” і сподіваються, що він стане “новим кроком у пошуку планет за межами Сонячної системи, так званих екзопланет. Його запустили у квітні 2018 року. Згідно з задумом творців, TESS буде досліджувати близько 200 тисяч зірок у районі Сонця. Вчені розраховують, що отримані апаратом дані дозволять уточнити і значно збільшити число відомих екзопланет і створять основу для майбутніх досліджень.

Новий апарат, рухаючись по високоеліптичних орбітах, близько двох років “скануватиме” космічний простір, спостерігаючи через свої камери за найбільш яскравими зірками. Зонд, як і космічний телескоп “Кеплер”, буде дивитися на світіння зірок, фіксуючи їхні диски періодичного затемнення, які свідчать про проходження перед ними інших космічних тел. Зонд буде здійснювати оберт по орбіті кожні 13,7 дня, передача даних буде відбуватися під час його зближення зі Землею. Хоча зонд не буде шукати життя на інших планетах, зібрані ним дані допоможуть визначити планети, на яких вона потенційно можлива.

Як стверджують у NASA, TESS буде вести спостереження практично за всім небом, покриваючи в 350 разів більше космічного простору, ніж космічний телескоп “Кеплер”. У розробці місії супутника і створення апарату брали участь більш як десять університетів і науково-дослідних центрів по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button