Всесвіт

Подивіться на “привид” мертвої зірки. Дозвіл цього фото більше 500 млн пікселів (фото+відео)

Європейська Південна обсерваторія показала зображення залишку наднової зірки Vela.

На фотографії видно гарний гобелен кольорів і примарні останки гігантської зірки. Неймовірною деталізації вдалося домогтися за допомогою оглядового телескопа VLT (Very Large Telescope). Він знаходиться на майданчику Параналь Європейської південної обсерваторії (англ. The European Southern Observatory, ESO) в Чилі.

Тонка структура рожевих і помаранчевих хмар – це все, що залишилося від масивної зірки, яка «загинула» в результаті потужного вибуху близько 11 000 років тому. Коли наймасивніші зірки досягають кінця свого життя, вони часто згасають вибухом, який називається спалахом наднової. Ці вибухи викликають ударні хвилі, які проходять через навколишній газ, стискаючи його і створюючи складні ниткоподібні структури. Вивільнена енергія нагріває газові “щупальця”, змушуючи їх яскраво світитися, як видно на цьому зображенні.

Реальний розмір фотографії становить 554 млн пікселів і вона «важить» більше гігабайта. Наднову зірку Vela (або вітрило) назвали на честь південного сузір’я Вітрила. На зображенні можна розмістити дев’ять повних Місяців, а залишок наднової все ще більший. Він знаходиться недалеко від Землі (за космічними масштабами) — всього в 800 світлових роках. Ефектний залишок наднової зірки є одним з найближчих до нас відомих.

Робочий процес створення фінального зображення. Фото: ESO

Коли наднова вибухнула, найвіддаленіші шари зірки-попередника були викинуті в навколишній газ, створюючи ті самі нитки, які можна побачити на зображенні тут. Те, що залишилося від зірки, — це надщільна куля, в якій протони і електрони об’єднуються в нейтрони — нейтронна зірка.

Повнорозмірні фотографії опубліковані на сайті обсерваторії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button