Всесвіт

NASA вибирає місію для вивчення причин гігантських сонячних бур

НАСА обрало нову місію для вивчення того, як Сонце генерує і випускає гігантські сонячні спалахи в навколишній простір. Така інформація не тільки поліпшить розуміння того, як працює наша Сонячна система, але в кінцевому підсумку може допомогти захистити астронавтів, які подорожують на Місяць і Марс, надаючи більш точну інформацію про те, як сонячне випромінювання впливає на космічне середовище, через яке вони повинні подорожувати.

Нова місія, названа Космічним Експериментом по Радіоінтерферометру Сонця (SunRISE), являє собою масив з шести CubeSats, працюючих як один дуже великий радіотелескоп. NASA виділило 62,6 мільйона доларів на проєктування, складання і запуск SunRISE не раніше 1 липня 2023 року.

NASA вибрало SunRISE в серпні 2017 року серед пропозицій «Місії можливостей» для 11-місячного дослідження. У лютому 2019 року агентство схвалило подальше вивчення місії ще на один рік. SunRISE очолює Джастін Каспер з Мічиганського університету в Анн-Арбор.

Проєкт місії заснований на шести CubeSats, які працюють на сонячних батареях, для одночасного спостереження низькочастотного випромінювання сонячної активності і передачі їх через мережу Deep Space Network NASA. Скупчення CubeSats буде літати в межах 6 миль один від одного над земною атмосферою. Разом шість CubeSats створять тривимірні карти, щоб точно визначити, де на Сонці виникають гігантські сплески частинок і як вони розвиваються по мірі свого розширення в космос. Це, в свою чергу, допоможе визначити, що породжує і прискорює ці гігантські струмені випромінювання. Шість окремих космічних кораблів також будуть працювати разом, щоб вперше відобразити картину ліній магнітного поля, які йдуть від Сонця в міжпланетний простір.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button